בנעלי סרינה: מספרי הזכיה של סופיה קנין

האמריקנית: "חלום שהתגשם". מוגורוסה: "חסרת אנרגיה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.02.20 - 14:54
תחילת כתבה

לא יהיה מופרך להגיד שטניס הנשים נמצא בתקופת לא פשוטה. סרינה וויליאמס מזמן לא מה שהייתה פעם, אלופות מכהנות מודחות בסיבובים המוקדמים ושחקניות מוכשרות שפורצות בסערה נעלמות כלעומת שבאו, אז האם הגיבורה החדשה שלו בדרך? סופיה קנין תנסה לענות ב"כן" חד משמעי.

היא רק בת 21, אבל קנין רשמה את ההישג הגדול ביותר שלה בקריירה עד כה וכזה שבנות גילה רק יכולות לפנטז עליו: זכיה באליפות אוסטרליה. האמריקנית הצעירה התגברה על הפסד במערכה הראשונה לגרביניה מוגורוסה המנוסה ממנה והשלימה מהפך וניצחון מרשים ברוד לייבר שסידר לה מייג'ור ראשון בקריירה.

וכמובן שאחרי הישג כזה, זה הזמן לכמה נתונים מעניינים:

* קנין הפכה לאמריקנית הצעירה ביותר לזכות במייג'ור מאז סרינה וויליאמס באליפות ארצות הברית הפתוחה ב-2002.

* בזכות הזכיה, קנין תעפיל למקום השביעי בדירוג העולמי. בכך היא תהיה לאמריקנית הצעירה ביותר להגיע לטופ 10 מאז סרינה וויליאמס ב-1999.

* קנין היא הזוכה הצעירה ביותר באוסטרליה ב-12 השנים האחרונות, מאז מריה שראפובה ב-2008.

* תהיה המשכיות? שמונה מ-12 האלופות האחרונות במייג'ור עשו זאת לראשונה בקריירה שלהן.

"החלום שלי התגשם סוף כל סוף, אני לא יכולה לתאר את ההתרגשות", הכריזה קנין המאושרת. "זה פשוט מדהים שחלומות מתגשמים, אם יש לכם כאלה, אתם חייבים לרדוף אחריהם. השבועיים הללו היו הטובים בחיים שלי".

ויש גם צד מפסיד בסיפור וכזה מאוכזב מאוד. מוגורוסה סיפקה יופי של טורניר, דווקא אחרי שנתיים מאכזבות וגם הייתה קרובה מאוד להשיג מייג'ור שלישי בקריירה וראשון על משטח קשה, אבל סבלה מגמר נוראי שכלל שמונה טעויות כפולות שלה, האחרונה גם הייתה נקודת האליפות של קנין.

"אני לא מרוצה מההופעה שלי. הייתי חייבת לשחק טוב בהרבה כי קנין הייתה ברמה גבוהה וברגעים החשובים לא מצאתי את החבטות הטובות שלי. אני מרגישה חסרת אנרגיה אחרי כל כך הרבה משחקים. זה היה קרב פיזי קשה", הודתה מוגורוסה והגיבה לביקורות שספגה מבית: "התקשורת הייתה קשה איתי בשנתיים האחרונות ואני פחות מתרגשת מאיך שהדברים עובדים".