"רוצה את פסגת ההיסטוריה": נולה לא עוצר

הסרבי צמצם את הפער מפדרר, אך הצהיר: "אצטרך לשחק פחות". וגם: המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.02.20 - 17:30
תחילת כתבה

רודף אחר שיא הזכיות בגרנד סלאמים. נובאק ג'וקוביץ' ניצח היום (ראשון) את דומיניק תים 2:3 במותחן אדיר בגמר אליפות אוסטרליה. נולה מחק פיגור 1:2 והראה את היכולת המנטלית האדירה שלו כאשר הצליח לגבור על האוסטרי העיקש במשחק שנמתח כ-4 שעות. כעת הוא עומד על 17 תארי מייג'ור, 3 פחות מרוג'ר פדרר, והוא לא מתכוון לעצור.

"יש סיבה למה אני ממשיך להתחרות בעונות מלאות", אמר ג'וקוביץ'. "אני חושב שכדי שיהיה לי סיכוי להשיג את המקום הראשון ההיסטורי, אני אעשה את כל מה שאפשרי מבחינתי לעשות העונה ובעונה הבאה, גג. זה מה שאני יכול להבטיח מבחינת זמן ואנרגיה על מנת להשיג את המטרה הזאת. אני שמח מאד להתחיל את העונה ככה, הצבתי עכשיו הרבה ציפיות להמשך העונה. בכל מקרה, לא משנה מה יקרה, העונה הזאת היא כבר הצלחה".

הסרבי התייחס לכך שהילדים בני ה-5 וה-2 שלו מתחילים לגדול: "אני מניח שהם כבר מגיעים לגיל בו אני רוצה יותר להעביר זמן איתם ולהיות האבא הכי טוב עבורם. לא להיות בדרכים כל הזמן. אני מגיע למצב בו אני צריך להתאים את עצמי לזה. כנראה אצטרך לשחק פחות".

נולה הגדיל את מספר הניצחונות שלו באליפות אוסטרליה הפתוחה ל-8 פעמים, כאשר השחקן הבא שמאחוריו במספר הזכיות הוא פדרר עם 6. רגע אחרי, אספנו לכם את כל המספרים:

* ג'וקוביץ' מצטרף לפדרר ונדאל בהיותם שחקנים שזכו 8 פעמים ומעלה באחד מהמייג'ורים. פדרר עשה זאת בווימבלדון ונדאל ברולאן גרוס.

* תים הוביל על ג'וקוביץ' 1:2 במערכות. עד ניצחון זה עמד מאזן הטניסאים הגברים בפיגור כזה בגמר מייגור על 2:46. זו הפעם הראשונה בחייו, שהסרבי מנצח בגמר גראנד סלאם לאחר שהיה בפיגור שכזה.

* ג'וקוביץ' הפך לטנסאי הראשון בעידן הפתוח שזוכה בתואר גראנד סלאם בשלושה עשורים שונים של חייו.

* ג'וקוביץ' יעקוף את נדאל ויעלה למקום הראשון בדירוג העולמי. נולה עד כה כיהן 276 שבועות במקום הראשון והוא יחזור לפסגה בפעם החמישית בקריירה. הסרבי ינסה לעקוף את סאמפראס (286 שבועות) ורוג'ר פדרר (310 שבועות) במהלך השנה.

* ג'וקוביץ ניצח 50 מתוך 54 משחקי הגראנד סלאם האחרונים שלו.

* ג'וקוביץ זכה ב-5 מתוך 7 תארי הגראנד סלאם האחרונים.

* המאזן של ג'וקוביץ ב-2020 עד כה הוא 0:13.