"הציעו לי 100 א' דולר כדי להפסיד בכוונה"

סטחובסקי חשף נסיון למכירת משחק באליפות אוסטרליה 2009

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.04.20 - 14:53
תחילת כתבה

מכירות משחקים, למרבה הצער, היא תופעה שעדיין לא כלתה מהעולם ובספורט האינדיבידואלי היא באה לידי ביטוי בצורה החריפה ביותר. בשנים האחרונות דווח שתוצאות של שלל משחקי טניס בטורנירים כאלה ואחרים הושפעו מלחצים חיצוניים וכעת מתברר שגם בגראנד סלאם נעשה נסיון להשפיע על משחק.

סרגיי סטחובסקי, שדורג בשיאו במקום ה-33 בעולם, חשף כיצד הוצע לו סכום כסף נכבד על מנת להפסיד בכוונה באליפות אוסטרליה ב-2009. "שיחקתי בסיבוב הראשון מול ארנו קלמן ושני משקיעים ביקשו ממני להפסיד בכוונה תמורת 100 אלף דולר", סיפר האוקראיני.

"בסופו של דבר, הפסדתי במשחק הזה אחרי שהובלתי בשתי מערכות. כשעזבתי את המגרש חשבתי לעצמי שאם הייתי רואה אחד מהם עומד מולי הייתי פשוט חובט בו עם המחבט שלי", המשיך סטחובסקי. "בסיום המשחק ניגשתי ליחידת היושרה בטניס וסיפרתי להם על זה. שאלו אותי מי האנשים אז שאלתי האם הם יהיו מוכנים להגן על המשפחה שלי והם ענו בשלילה".

סטחובסקי לא הגיע לציוני דרך משמעותיים בקריירה והיא מסתכמת בארבע זכיות בטורנירי ATP 500 ושלב השיא שלו בגראנד סלאם הוא הסיבוב השלישי (בכל אחד מארבעת הטורנירים). הישג השיא שלו הוא ניצחון על רוג'ר פדרר בסיבוב השני של ווימבלדון 2013 שקטע לפנומן רצף של 36 הגעות לרבע גמר מייג'ור.