צפו: הפגנה של קהילת חובבי הטניס בת"א

המועדונים ארגנו מחאה בכיכר רבין, בטענה לאפליה כלפי הענף

לירון בכר
לירון בכר  29.04.20 - 14:12
תחילת כתבה

מחר (חמישי) בשעה 10:00 בבוקר תתקיים בכיכר רבין בתל אביב הפגנה מטעם חובבי ענף הטניס, בטענה שספורטאים בענף חווים אפליה. ההפגנה היא יוזמה של מספר בעלי מועדונים שלא קשורים לאיגוד והצטרפו אליהם אחרים שכן קשורים. הטענה היא שהרבה ענפים קיבלו אישור לאימונים קבוצתיים עם שמירה על ההנחיות, בעוד הטניס קיבל אישור לשני אנשים בלבד, כולל מאמן.

מאיגוד הטניס נמסר: "אנחנו לא רואים מניעה של 4-6 מתאמנים תחרותיים ללא מגע. דורשים להחזיר מיידית חוגים עם 6-8 בקבוצה תוך שמירה על ההנחיות. כמו כן, גם מועדונים שלא קשורים לאיגוד אמורים להיכלל בהנחיות. חוגי הספורט אינם בלעדיים לטניס, אלא מתקיימים בכל ענפי הספורט ומהווים חלק חשוב ביותר בקיום כל ענף. לאור זאת בחרנו באיגוד הטניס שלא לנקוט בצעדים פרטניים, אלא להצטרף כמובילים בגלל חשיבות הטניס, לכל ענפי הספורט בהנהגת הוועד האולימפי אשר התווה דרך בת שלושה שלבים. החזרת הספורט ההישגי לפעולה, החזרת הספורט התחרותי ולבסוף החזרת הספורט המועדוני והעממי, כולל חוגים, במקביל לחזרת הילדים לבתי הספר".

"דרך זו הוכיחה את עצמה כיוון שבתוך פחות משבוע ימים עברנו את שלב 2 ואנו עומדים בפני השלב השלישי שיחזיר את המצב קרוב מאוד לקדמותו ויאפשר למועדונים לקיים את הפעילות ולשפר את המצב הכלכלי. הדרך המאורגנת הינה היחידה שמשרד הבריאות מוכן לעמוד מולה, ואנו אכן מקיימים דיוני חירום עם האחראית מטעם משרד הספורט ישירות עם צמרת משרד הבריאות, פותרים בעיות והולכים קדימה למטרה שהינה נורמליזציה".