הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל הודיע: לא אשחק באליפות ארה"ב הפתוחה

השור הספרדי לא מתכוון להגן על תוארו: "לוח הזמנים מקומם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.20 - 21:17
לא יגן על תוארו. נדאל (GETTYIMAGES)
לא יגן על תוארו. נדאל (GETTYIMAGES)

תגיות: רפאל נדאל

חדשות עצובות עבור חובבי הטניס: רפאל נדאל, המדורג מספר 2 בעולם, הודיע הערב (שלישי) כי הוא לא מתכוון להשתתף באליפות ארצות הברית הפתוחה, שאמורה לצאת לדרך בסוף חודש אוגוסט. השור ממאיורקה, האלוף המכהן בטורניר הגרנד סלאם של ניו יורק, החליט שלא לקחת סיכונים מיותרים כתוצאה מהמצב המדאיג לנוכח משבר נגיף הקורונה.

"לאחר מחשבה רבה, החלטתי שלא להשתתף באליפות ארה"ב הפתוחה השנה", כתב נדאל בהודעה רשמית בחשבון הטוויטר שלו. "המצב הבריאותי בעולם נותר מסובך מאוד בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ולוח השנה, לאחר ארבע חודשים ללא משחק, הוא מקומם. זו החלטה שלא הייתי רוצה לקבל, אבל הקשבתי לליבי והחלטתי שכרגע אני מעדיף שלא לנסוע".

"המצב היום מקשה על קיום טורנירים", הוסיף המדורג שני בעולם. "כל הכבוד למארגני הטורניר ול-ATP על המאמצים שהם עושים עבור מיליוני האוהדים שיראו את זה בטלוויזיה או בפלטפורמות דיגיטליות אחרות. למרות שאני מבין ומעריך את המאמצים של כל הצדדים, אני דבק בעמדתי".

ההחלטה הזו, למעשה, מציבה את נדאל ברשימה אחת עם רוג'ר פדרר וניק קיריוס - שגם הם לא ישתתפו בטורניר. למעשה, זו תהיה הפעם הראשונה מאז שנת 1999 שפדרר ונדאל ייעדרו מטורניר גרנד סלאם יחדיו, ואף הפעם הראשונה מאז ווימבלדון 2004, שרק אחד משלושת המובילים בעולם יקח חלק (נובאק ג'וקוביץ').