הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"על ג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר לא חלים אותם חוקים"

בסרביה סיפקו כתב הגנה ארוך למדורג ראשון בעולם ושחזרו תקרית בה חבטה של הפנומן בנער כדורים הובילה לצחוק בלבד. בוגדנוביץ': "החלטה מגוחכת". נמניה נדוביץ': "בדיחה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.09.20 - 13:03

במהלך הקריירה הענפה שלו, נובאק ג'וקוביץ' היה האיש שכולם אוהבים לשנוא. 17 גראנד סלאם הוא הניף והאפשרות שיעקוף את רוג'ר פדרר ורפאל נדאל ויהפוך לשחקן עם הכי הרבה תארי מייג'ור בכל הזמנים לא מופרכת, אבל בכל פעם שלוקח חלק באירוע שנוי במחלוקת המבקרים מרימים את הראש ושולחים קיתונות של אש לעברו. האירוע באליפות ארצות הברית שנבע מעצבים של רגע והוביל להדחתו של המדורג ראשון בעולם העלה אותו שוב על המוקד והזכיר ימים בהם היה הכבשה השחורה של הטניס העולמי.

בתקשורת הסרבית, כמובן, הגנו על בן ארצם עם שלל כתבות אוהדות בניחוח של תחושות קיפוח. באחת מהן, שוחזר קטע מאליפות אוסטרליה 2009 בו רוג'ר פדרר חובט כדור שפוגע באחד מנערי הכדורים, אבל לא רק שהוא לא הורחק אלא שהדבר מתקבל בצחוק, כולל של נער הכדורים עצמו. "אותם החוקים לא חלים על פדרר וג'וקוביץ'", נכתב ב"טלגראף" הסרבי.

דוגמה נוספת אירעה רק לפני עשרה ימים, בטורניר סינסינטי. הסלובני אליאז' בדנה חבט כדור בשוגג על אחד מהצלמים וספג אזהרה בלבד. במצב הזה, התנצלות של הטניסאי הספיקה בעוד שהעובדה שג'וקוביץ' התנצל מיד ודרש בשלומה של שופטת הקו לא מנעה את פסילתו המיידית.

בתקשורת הסרבית לא היססו גם להעלות על המוקד את סרינה וויליאמס על מנת להוכיח את הקיפוח ממנו סובל ג'וקוביץ'. האמריקנית ידועה בהתפרצויות הזעם שלה, כשהמפורסמת שבהן הייתה תקיפתו המילולית את השופט בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה והאשמתו בסקסיזם, אבל היא התקבלה באהבת ותמיכת הקהל. ב"טלגרף" העלו ציוץ של כתבת ומפיקה אמריקנית שטענה: "ג'וקוביץ' נוהג מתוך מתוך תסכול, בעוד שסרינה פועלת בדרמטיות. ממש סטנדרט כפול".

ג'וקוביץ' זכה לתמיכה גורפת גם בקרב שלל ספורטאים סרבים. כוכב סקרמנטו בוגדן בוגדנוביץ' צייץ: "החלטה מגוחכת, הישאר חזק!", שחקן פנאתינייקוס נמניה נדוביץ' הוסיף: "בדיחה, לא ייאמן!". גם בורנה צ'וריץ' הגן על חברו: "זהו מאורע מצער, אם הכדור היה הולך חמישה אינצ'ים הצידה זה לא היה קורה. אף אחד לא שמח ממה שקרה".