הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נצחון מפדרר. צפו: נדאל בגמר הרולאן גארוס

0:3 לשור הספרדי על שוורצמן בחצי הגמר. ישתווה לשווייצרי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.10.20 - 19:12

רוג'ר פדרר, שים לב. בקרוב מאד ייתכן שאנחנו נקבל שני טניסאים שונים שמחזיקים בשיא של 20 תארי גרנד סלאם. רפאל נדאל, החובט הגדול ביותר בכל הזמנים על משטח חימר, ניצח הערב (חמישי) 0:3 את דייגו שוורצמן בחצי הגמר של רולאן גארוס 2020 ועלה לקרב על התואר על מנת לנסות לזכות בגרנד סלאם הצרפתי בפעם ה-13 בסך הכל והרביעית ברציפות. האם נותר לו כוח כדי לצלוח גם את נובאק ג'וקוביץ'?

השור התחיל את ההתמודדות מול הארגנטיני המדורג 14 בעולם בצורה חדה והשיג בשתי המערכות הראשונות 3:6, 3:6. בהמשך יריבו התעורר ונראה הרבה יותר בטוח בעצמו, ועשה לספרדי המדורג שני בעולם חיים יותר קשים עם שתי שבירות. בסופו של דבר המערכה השלישית נגררה לשובר שוויון, שם רפא ניצח 0:7 והשלים 6:7 תוך 3:12 שעות במשחק כולו. ניצחון ביום ראשון בגמר יהיה ניצחונו ה-100 בקריירה, ובכך הוא ישתווה לשווייצרי האדיר ויעשה היסטוריה.

אגב, בדרך לחצי, נדאל דילג מעל שאר היריבים שלו מבלי לאבד אף מערכה, כמו שעשה גם הערב. הוא ניצח 0:3 את איגור גרסימוב (83 בעולם), את מקנזי מקדונלד (236 בעולם), את סטפאנו טרבאליה (74 בעולם), את סבסטיאן קורדה (213 בעולם) ואת יאניק סינר (75 בעולם). למעשה שוורצמן בן ה-28 היה המדורג הבכיר האמיתי הראשון שנדאל פגש בתחרות, וגם אותו הוא הביס בלי יותר מדי בעיות.

המדורג 14 בעולם גבר 2:3 על דומיניק תים המצוין בשלב רבע הגמר, כך שאפשר היה לחשוב שמדובר במשוכה הרבה יותר קשה. לפני כן גם הוא לא איבד מערכה כשהתמודד מול יריבים נחותים בהרבה. הגעה לחצי הגמר מבחינתו זה הישג שיא בקריירה בטורניר מייג'ור, אחרי שהגיע לרבע הגמר פעם אחת ברולאן גארוס (2018) ופעמיים באליפות ארה"ב הפתוחה (2017 ו-2019). ההעפלה לגמר ראשון עוד תמתין.

מהלך המשחק
מערכה ראשונה
נדאל הציל שתי נקודות שבירה במשחקון הראשון ואז שבר ראשון את יריבו ועלה ליתרון 0:2, אך נשבר בחזרה מיד אחרי. שבירה נוספת הראתה לארגנטיני שהספרדי לא מתכוון לעשות לו חיים יותר קלים, וכך עלה נדאל ליתרון 1:4 תוך שהוא שוב מציל נקודת שבירה. שוורצמן ניסה לצמק עם ניצחונות ראשונים במשחקוני ההגשה שלו, אך לא שבר בחזרה שוב והסט הראשון הסתיים ב-3:6, בהזדמנות השלישית של נדאל לנצח.

מערכה שנייה
שני המשחקונים הראשונים הסתיימו על ה-0 לכל צד בהתאם למגיש, ואז נדאל הצליח לנצל נקודת שבירה כדי לעלות ליתרון 1:3. בהמשך, במצב של 2:4 והגשות של שוורצמן, נדאל עלה ליתרון 0:40 במשחקון ויצר לעצמו הזדמנות לעוד שבירה, אך איבד את שלוש הנקודות הבאות ואפשר ליריבו להפוך את המשחקון בדרך ל-3:4. הפספוס הזה לא מנע ממנו לנצח את משחקון ההגשות שלו לאחר מכן ואז לשבור את יריבו ולקבוע 3:6 תוך 44 דקות.

מערכה שלישית
בשלושת המשחקונים הראשונים אף טניסאי לא הצליח להגיע לאפשרות שבירה, תוך ששניהם מציגים יכולות גבוהה במיוחד ומספר נקודות עם 'ראלי' נהדר. בהמשך נדאל שבר את שוורצמן עם משחקון על ה-0, ועלה ל-1:3. אולם, שוורצמן הצליח מנגד לשבור בחזרה בהזדמנות השנייה שלו במשחקון שלאחר מכן, ובדומה למערכה הראשונה, הספרדי הצליח שוב להחזיר עם עוד שבירה, 2:4.

אבל פה זה לא נגמר כלל. הארגנטיני היה זקוק לשלוש ניסיונות כדי לשבור שוב, והוא צימק ל-4:3, משחקון שהעניק לו גלגל הצלה ודחיפה מסוימת להישאר בהתמודדות הזאת. משם המערכה נהייתה צמודה, והתוצאה הגיעה עד ל-5:5. נדאל הציל שלוש נקודות שבירה ועלה ל-5:6, אלא ששוורצמן הראה שהוא ממש יכול לנצח מערכה מסוימת כשהשווה ל-6:6 במהירות. אולם, בשובר השוויון היה רק טניסאי אחד שתפקד, וזה היה המדורג שני בעולם, שניצח 0:7 מבלי לאבד נקודה וסגר את ההתמודדות עם 6:7.