מוכן לרולאן גארוס: נדאל זכה בטורניר רומא

צפו: השור גבר 1:2 על ג'וקוביץ' בגמר והניף את התואר היוקרתי בפעם העשירית בקריירה. שביונטק בת ה-19 זכתה בנשים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.21 - 21:00
תחילת כתבה

בעוד פחות משבוע יתחיל הגרנד סלאם השני של שנת 2021 - רולאן גארוס שבצרפת. הטורניר שמשמש כהכנה הטובה ביותר לקראת הגרנד סלאם הוא טורניר המאסטרס ברומא, והערב (ראשון) רפאל נדאל זכה בו והראה שהוא מוכן לאליפות הכי גדולה על משטח החימר. המדורג 3 בעולם גבר 1:2 (5:7, 6:1, 3:6) על נובאק ג'וקוביץ' בתום 2:50 שעות.

הסרבי, שזכה במאסטרס הזה אשתקד, לא הצליח להגן על התואר שלו ולהניף בפעם השישית, בעוד נדאל השיג את התואר הזה בפעם העשירית בקריירה המפוארת, ובכך הוא מגיע במומנטום הטוב ביותר לגרנד סלאם האהוב עליו. אגב, השניים כבר נפגשו חמש פעמים בעבר במעמד הזה, והמאזן עומד כעת על 2:4 לשור ממאיורקה.

עוד לפני כן, בגמר של הנשים ברומא, איגה שביונטק זכתה בטורניר עם ניצחון 0:6, 0:6 מהיר ביותר על קרולינה פלישקובה תוך 48 דקות בלבד. הכנה מצוינת לאלופת רולאן גארוס 2020 לקראת הגרנד סלאם של 2021. הפולנייה המוכשרת תחגוג יום הולדת 20 בעוד שבועיים, במהלך הגרנד סלאם הצרפתי.

צפו בזכייה של שביונטק >>>

מהלך המשחק
כבר במשחקון ההגשה הראשון שלו, נדאל הציל שתי נקודות שבירה, אבל בהמשך נשבר בכל זאת וג'וקוביץ' עלה ל-0:2. אולם, השור שבר בחזרה במשחקון הבא ואז השווה ל-2:2. לאחר מכן, במצב של 3:3, נולה הציל נקודת שבירה ועלה ל-3:4, זאת אחרי שבאחת הנקודות נדאל מעד על הקו הלבן הצידי והגיב בזעם. המשחקונים הבאים היו מעט יותר זריזים, והשניים סגרו שעה ראשונה עם 5:5. אחר כך נדאל שבר את יריבו, ובהזדמנות השנייה שקיבל ניצח במערכה עם 5:7.

המערכה השנייה נפתחה עם 1:1, ואז נדאל קיבל הזדמנות לשבור את המדורג הבכיר בעולם ולא הצליח לעשות זאת. נולה, מנגד, שבר במשחקון שאחרי ועלה ליתרון 1:3. הסרבי המשיך עם המומנטום הזה כדי לנצח במשחקוני ההגשה שלו ולבצע שבירה נוספת, ובהזדמנות השלישית שלו הוא ניצח את המערכה עם 1:6.

במערכה השלישית שני הטניסאים המצוינים שמרו על משחקוני ההגשה שלהם עד למצב של 2:3 לנדאל, שהציל שתי נקודות שבירה. לאחר מכן הוא שבר את ג'וקוביץ' ועלה ליתרון 2:5. השור קיבל הזדמנות לשבור פעם נוספת ולנצח, אך החמיץ זאת. בכל מקרה הוא ניצח במשחקון ההגשה הבא שלו והשיג 3:6 ו-1:2 במשחק כולו.