הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ממשיך בשלו: ג'וקוביץ' עדיין לא מתחסן

לפני וימבלדון, הסרבי טען כי הצניחה הצפויה בדירוג ATP לא שינתה את דעתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.06.22 - 15:45
לא זז מעמדתו. ג'וקוביץ' (GETTY)
לא זז מעמדתו. ג'וקוביץ' (GETTY)

בעוד קצת פחות מ-24 שעות יצא לדרך טורניר ווימבלדון היוקרתי, בו הטניסאים הטובים בעולם יגיעו כדי להתחרות על תואר הגרנד סלאם הבריטי היוקרתי. לקראת פתיחת הטורניר מחר (שני), התקיימה מסיבת עיתונאים ובמהלכה דיבר גם, בן היתר, נובאק ג'וקוביץ', מי שעד לא מזמן היה מדורג הראשון בעולם וכעת עומד בפני צניחה בדירוגי ה-ATP.

כזכור, ג'וקוביץ' הוא מחזיק התואר הנוכחי של ווימבלדון, לאחר שזכה בו בשנה שעברה. על פי דירוגי ה-ATP, לאחר הטורניר השנה, השחקנים השונים אמורים לקבל את הניקוד מהטורניר השנה, בניכוי הנקודות שקיבלו מהטורניר בשנה שעברה. אבל כאן מתחילות הבעיות של הסרבי, זאת לאחר ביטול נקודות הדירוג מהטורניר הגדול, אחרי איסור השתתפותם של הטניסאים הרוסים והבלרוסים על ידי מארגני הטורניר.

כך נוצר מצב בו ג'וקוביץ' לא יכול להגן על 2000 נקודות הדירוג שהרוויח בשנה שעברה. בשילוב עם שאר הטורנירים שפספס בשנה האחרונה, כמו גם אלה שהוא עוד יפספס, בעקבות הסטטוס שלו כלא מחוסן, ג'וקוביץ' צפוי לצנוח למקום השביעי בדירוג ה-ATP, המקום הנמוך ביותר בו היה מאז 2018.

באותה מסיבת עיתונאים בה דיבר ג'וקוביץ', הוא נשאל אם ישאר בעמדתו לגבי חיסונים, מאחר ואי השתתפות באליפות ארה"ב הפתוחה תהווה מכה אנושה למאמצי הדירוג שלו, על כך ג'וקוביץ' סיפק תשובה פשוטה: "כן, אני נשאר בעמדתי. אתה צודק, אני לא יכול להיכנס לארצות הברית. אני מודע לזה וזה נותן לי מוטיבציה להצליח בווימבלדון. אין הרבה שאני יכול לעשות כרגע, זה תלוי בממשלת ארצות הברית אם היא תסכים להכניס שחקנים לא מחוסנים".