"יש לנו מועמדים מאוד טובים למדליות"

המשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפיים המריאה ללונדון. החותרת מורן סמואל: "חלומות נועדו להתגשם"

דניאל רוט  22.08.12 - 10:46
תחילת כתבההמשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפיים יצאה הבוקר (רביעי) ללונדון עם הרבה חיוכים ותקוות גדולות. בסגל הכחול-לבן 25 ספורטאים, מתוכם 9 נשים, כאשר האכזבה המשמעותית היחידה היא שנבחרת הכדורסל לא העפילה לטורניר אחרי שסיימה במקום ה-6 באליפות אירופה האחרונה.

"בשבועיים האחרונים לפני שאני הולכת לישון אני מדמיינת את הרגע של הגמר, שאני מביאה את כל ההכנה בתקופה האחרונה בשביל הזהב. זה עדיין חלום, אבל חלומות נועדו להגשים אותם", סיפרה החותרת מורן סמואל. "יש לנו משלחת מדהימה וכל אחד מהם יעשה את המקסימום. הצפי הוא שכל אחד ישפר את מה שצריך כי זאת הציפיה בתחרויות גדולות. יש לנו מועמדים מאוד טובים למדליות וכל אחד מהם ירצה לעשות את זה".

"זו אולימפיאדה רביעית שלי ויש לנו אחלה נבחרת", הסכים השייט דרור כהן. "אנחנו מרגישים טוב ומקווים לעשות את מה שצריך ולהיות בעניינים. אנחנו צריכים להיות בפוקוס ולעשות פחות טעויות מהמתחרים שלנו. זה יהיה רגע קסום להצליח לזכות פעמיים ולעשות היסטוריה בשייט האולימפי".

כשנשאל אם העיקר הוא ההשתתפות, ענה כהן המנוסה: "הגאווה לנצח ולשיר את התקווה, בשביל זה אנחנו נוסעים. פשוט צריך להיות יותר נחוש וככה זה קורה. אין פה גלולה שאתה לוקח או משהו, הכל בראש ובעבודה קשה".

כזכור, לפני ארבע שנים חזרו נציגי ישראל מבייג'ין עם 6 מדליות, אבל אף אחת מהן אינה מזהב. הספורט הפראלימפי ברחבי העולם הולך ומתמקצע וכיום האתגרים גדולים יותר. הצעירה ביותר במשלחת היא השחיינית אראל לוי (21), בעוד שהמבוגר ביותר הוא השייט בן ה-60 ארנון אפרתי. את המשלחת יוביל בטקס הפתיחה הקלע דורון שזירי, שזכה עד כה ב-6 מדליות פראלימפיות (3 כסף ו-3 ארד).

חברי המשלחת הישראלית ילבשו בטקס הפתיחה חליפות שייצרה חברת "בגיר". שייחודן הוא בעובדה שהן חליפות אקולוגיות, העשויות חומרים ממוחזרים, כך שיתאימו לרוח שמנסים מארגני משחקי לונדון להעביר דרך האירוע. מנכ"ל בגיר ישראל חיים רייך: "החיבור בין עולם הספורט ועולם האופנה זוכה כעת למכנה משותף ערכי וחשוב בזכות האג'נדה הירוקה של האולימפיאדה".

הדפס