ממשיך להביא קבלות: ריכטר קטף ארד בסבב גביע העולם

הקלע האולימפי סיים שלישי בתחרות היוקרתית נבארצות הברית. רשם 184.5 נקודות בגמר רובה אוויר מ-10 מטר

אופיר גולן
אופיר גולן  06.05.13 - 21:29
אחד מהספורטאים הבכירים בארץ כיום. ריכטר
אחד מהספורטאים הבכירים בארץ כיום. ריכטר

תגיות: סרגיי ריכטר

תחילת כתבהבמשחקים האולימפיים בלונדון, פספס סרגיי ריכטר את המקום בגמר הירי ברובה אוויר מ-10 מטרים בנקודה אחת בלבד. בתשעת החודשים שחלפו מאז לונדון 2012, ריכטר רק העלה את רמתו. הקלע הישראלי, שזכה באליפות אירופה ברובה אוויר, הפך לאחד הספורטאים הבכירים של ישראל והיום (שני) הוא סיפק עוד הוכחה לכך. ריכטר זכה במדליית ארד בתחרות גביע העולם היוקרתית, שנערכת השבוע בפורט בנינג שבארצות הברית.
ריכטר השיג בגמר 184.5 נקודות והגיע עד שלב לפני אחרון בסדרת הניפויים בגמר. בסך הכל ירה ריכטר בגמר 16 כדורים כשב-12 מהם הוא עבר את רף 10.0 הנקודות לכדור. יש לציין כי החל מינואר 2013 גם עשיריות הנקודה נכללות בציון. במדליית הזהב זכה הארואן ייאנג מסין עם 208.7 נקודות ואילו במדליית הכסף זכה דמפסטר כריסטנסון המקומי עם 206.4 נקודות, כאשר שניהם ירו שני כדורים יותר מאשר ריכטר (הגיעו לשלב הראש בראש הסופי).
 
סבב גביע העולם בקליעה נחשב לאיכותי וליוקרתי ביותר בו לוקחים חלק מאות קלעים. הסבב נערך בארבעה מקומות שונים מדי שנה ורק בתחילת החודש שעבר זכה ריכטר במדליית כסף בתחרות שנערכה בקוריאה הדרומית. החל מ-2015 הקלעים יוכלו להשיג בתחרויות גביע העולם גם קווטות - שהן למעשה כרטיסים למשחקים האולימפיים שייערכו בריו דה ז'נרו בקיץ 2016.
 
הקלע האולימפי דורג רביעי בשלב המוקדמות מתוך 47 קלעים ברובה אוויר מ-10 מטרים כשהשיג 623.1 נקודות. הנציג השני של נבחרת ישראל בקטגוריה הזו, ליאור מדלל, בהחלט יכול להיות מתוסכל לאחר שפספס את ההעפלה לגמר בשתי עשיריות הנקודה. מדלל, שמתאמן בהפועל אפרא מעברות, השיג 622.0 נקודות, כאשר הכרטיס האחרון לגמר הלך ליאן לוכבילר השווייצרי שרשם 622.2 נקודות. אגב, פטר סידי ההונגרי, שהשיג את הציון הטוב ביותר בשלב המוקדמות, כשל בגמר וסיים אחרון. זה רק ממחיש את הדרמה שבמקצוע הקליעה.
 
ריכטר, שיתחרה ביום חמישי בירי 60 שכיבה מ-50 מטרים בשלושה מצבים (עמידה, שכיבה, כריעה) ברובה קליבר זעיר, עלה בשבוע שעבר למקום הראשון בדירוג האירופי ברובה אוויר מ-10 מטרים וכן למקום הרביעי בעולם באותה קטגוריה. מי שייצגו את ישראל גם כן באותה קטגוריה בחמישי יהיו ליאור מדלל ועימי בן חפר (20), שנחשב לפוטנציאל מבטיח נוסף בענף הקליעה הישראלי. גיא סטריק הוותיק יתחרה ביום ראשון במקצה ירי 60 שכיבה ל-50 מטרים ברובה קליבר זעיר יחד עם בן חפר.