חנן בן דור: נטפח את כדורעף החופים לאולימפיאדה

ראש איגוד הכדורעף, חנן בן דור, לקראת פתיחת הליגה בנתניה. פיירברג: "זה היה מתבקש שהליגה תתקיים פה''

אסף אקרמן
אסף אקרמן  26.05.13 - 11:27
תחילת כתבה

הקיץ הגיע ואיתו גם ספורט החופים. היום (ראשון) נערכה מסיבת עיתונאים חגיגית באצטדיון החדש בנתניה לכבוד פתיחת עונת ליגת הכדורעף חופים בעיר נתניה.

מי שפתחה את הדברים היא מרים פיירברג. "זה היה מתבקש שליגת החופים תהיה כאן בחוף היפה בנתניה", אמרה ראש העיר, "העיר הזו כוללת את אחד המתקנים הנחשבים בעולם בספורט - וינגייט. אנחנו משקיעים הרבה בספורט".

"יש לנו שני בתי ספר לכדורגל, קבוצת כדורסל מדהימה. אנחנו עוסקים דרך הספורט גם בחינוך, בסיוע בשיעורי בית, במזון ובתחושת גאוות יחידה. היה לנו חבר מועצה שהוא ספורטאי והיום הוא חבר כנסת - רוזבורוב. אנחנו רואים במערכת הספורט תמיכה במערכת החינוך. אני מאחלת הרבה בהצלחה לספורט החופים אצלנו". 

"אני בקשר עם ראשי איגוד הכדורעף כבר שלוש שנים והם השתכנעו שנתניה זה המקום הראוי לליגה הזו", אמר האחראי על משרד הספורט בנתניה מוטי שעיבי, "חוף פולג ישמש את הבית של איגוד הכדורעף בישראל, הנבחרות יתאמנו שם ואנחנו עושים מאמצים כדי להקים מתקן קבע לכדורעף ולכדורגל חופים. יהיו בתי ספר פה שענף הכדורעף יהיה מוביל בהם. אני רוצה להודות לראשי האיגוד על האמון שנתנו בנו. יש לכם על מי לסמוך".

יושב ראש איגוד הכדורעף חנן בן דור דיבר לאחר מכן. "יש שיתוף מופלא בין האיגוד לעירייה. החלטנו אסטרטגית לטפח את הענף לקראת המשחקים האולימפיים וכמובן שאנשים ישחקו כדורעף בחופים שלנו", הוסיף בן דור, "אנחנו רואים את המהלכים האלה קורים. הקמנו מנהלת לכדורעף החופים והיה ברור לנו שאנחנו הולכים לעשות את זה בנתניה בגלל החוף, התשתית וכמובן ראש העיר והעיריה. זו תהיה התחלה לייצור מותג כדורעף החופים ולא רק במסלול האולימפי אלא גם בתשתיות. הכוונה שלנו שיוקמו לאורך החוף רשתות ואנשים ישחקו עם החברים שלהם כחלק מהחוויה. פה לא צריך להביא קהל למשחק אלא להביא את המשחק לקהל שנמצא על החוף".