הייאבקות: כסף לישראלי, אחרי שעבר יריבים ממצרים ואיראן

אליפות העולם לנוער: אופיר ברנשטיין גבר על המתאבק מהמדינה השכנה ברבע הגמר, וזכה ללחיצת יד. היריב מאיראן לא הופיע

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.08.13 - 20:49
נבחרת הנוער של ישראל בהאבקות
נבחרת הנוער של ישראל בהאבקות
תחילת כתבה

נבחרת הנוער של ישראל בהאבקות ממשיכה לצבור מדליות באליפות העולם (עד גיל 20)שנערכת בימים אלה בבולגריה. היום (ראשון), אופיר ברנשטיין, אשר מתאבק בקטגוריית המשקל עד 84 ק"ג, זכה במדליית הכסף לאחר שהפסיד בגמר ליריבו הרוסי, ולאדיסלב ולאייב.

ברנשטיין ניצח בשמינית הגמר את הגרמני ולדימיר רמל בתוצאה 0:7 וברבע הגמר ניצח את המצרי מוסטפא חוסאם בתוצאה 2:7. בחצי הגמר אמור היה ברנשטיין לפגוש מתאבק איראני, אך זה כצפוי סירב להתמודד והישראלי עלה עם ניצחון טכני לגמר, שם כאמור, הפסיד ליריב רוסי.

ברנשטיין נולד בארץ ובגיל 6 עבר לדאלאס בארה"ב. אביו ייצג את ישראל באולימפיאדת סאול 1988 וסיים במקום השמיני. ברנשטיין ייצג את ישראל באליפות אירופה בשנה שעברה והשנה זכה במכביה. לפני אליפות העולם, השתתף במחנה אימונים של נבחרת ישראל שנערך בבאר שבע, יחד עם ספורטאים מנבחרת אוקראינה ורוסיה, כאשר לכל אחד מחברי הנבחרת, הובא ספורטאי זר במשקל שלו.

מדובר בסיום מוצלח מאוד לתחרות היסטורית של נבחרת ישראל.  מתוך 7 ספורטאי נבחרת ישראל שהשתתפו באליפות העולם, הנבחרת זכתה במדליית כסף, מדליית ארד, מקום 5 ומקום 8.

מבין כל הנבחרות שמשתתפות בטורניר, ישראל סיימה במקום ה-12 עם 12 נקודות מתוך 24 נבחרות ביחד עם יפן. רוסיה זכתה במקום הראשון עם 62 נקודות. כנראה שלאיראן השתלם לא להופיע מול ברנשטיין בחצי הגמר, הנבחרת סיימה שנייה בטורניר עם 52 נקודות. אזרבייג'אן שלישית.