הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דקאר: נאני רומה עשה היסטוריה, זכיה 4 לקומה

המירוץ המפרך בעולם נסגר עם 2 אלופים מחבל קטלוניה ושלושה הרוגים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.14 - 19:38
המיני של נאני רומה בפעולה. עשה היסטוריה (gettyimages)
המיני של נאני רומה בפעולה. עשה היסטוריה (gettyimages)

ראלי דקאר 2014 נחתם בסוף השבוע בוואלפראיסו שבצ'ילה עם שני סיפורים ענקיים. מארק קומה זכה בפעם הרביעית במירוץ האופנועים, בעוד שנאני רומה הפך לספרדי הראשון שזכה בעבר בדו-גלגליים והפעם קטף את התואר בקטגוריית הג'יפים. והיו גם אבידות בנפש.

זו השנה השישית ברציפות שהראלי נערך בדרום אמריקה, מאז הוזז מאפריקה בשל איומי בטחוניים. המתחרים יצאו לדרך ב-4 בינואר מרוסאריו שבארגנטינה ובשבת סיימו את המסלול המפרך בשטחה של צ'ילה, אחרי שעברו בדרך גם בבוליביה.

נאני רומה, הקטלוני שזכה בעבר בקטגוריית האופנועים, מחק את פער 26 השניות מאחורי סטפן פטרהנסל והפך לספרדי הראשון שזוכה בג'יפים לאחר שעשה זאת במסלול אחר. הוא השני בהיסטוריה שעשה זאת אחרי אותו פטרהנסל, שזכה בראלי 11 פעמים בעבר.

באופנועים היה זה שוב מארק קומה שלקח את כל הקופה. זו הפעם הרביעית שהקטלוני זוכה בתואר, לאחר שעשה זאת בעבר ב-2006, 2009 ו-2011. הפעם הוא הקדים את בן-ארצו ג'ורדי וילאדומס בשעה ו-52 דקות. בקטגוריית המשאיות זכו אנשי צוות של אנדריי קרגינוב הרוסי.

כמו בכל שנה, לא הכל הסתיים בצורה מחויכת בראלי דקאר. אריק פלאנאט, הרוכב הבלגי בן ה-50, נהרג במהלך השלב החמישי ונמצא יום לאחר מכן. שני עיתונאים ארגנטינים נמצאו ללא רוח חיים אחרי שרכבם נפל לתהום.