"אין דבר מרגש יותר משמיעת 'התקווה'"

נבחרת ההתעמלות נחתה אחרי שזכתה ב-3 מדליות בתחרות בהונגריה

שירי אלג'ם  18.03.14 - 16:09
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית נחתה היום (שלישי) בארץ לאחר תחרות מוצלחת בגביע העולם בדרבצן - תחרות שכללה זכיה בשלוש מדליות: זהב בתרגיל האלות, כסף בתרגיל הכדורים והסרטים וארד בקרב רב.

אלה לא המדליות הראשונות של הנבחרת בכחול-לבן העונה. בגראנד פרי פריס זכו הבנות במדליית הכסף, כשלפני כן זכו במדליית ארד בגראנד פרי מוסקבה. חשוב להדגיש שמדובר בנבחרת חדשה מאוד שמתאמנת יחד חודשיים בלבד. הנבחרת כוללת את אלונה קושבסקי, אידה מיירין, יובל פילו, קטיה לוין, קארינה ליכבר וליהי שוחטוביץ', כאשר המאמנות הן אירה ויגדורצ'יק, רעיה אירגו ואלה סאמופלוב, שלא הייתה עם הנבחרת בתחרות האחרונה בשל ועדת משמעת שהייתה לה מגדר תפקידה הנוסף כשופטת.

אלונה קושבסקי אמרה עם נחיתתה: "יש לנו כבר חמש מדליות, כולל מקום ראשון, וזו הרגשה מאוד כיפית ואני מקווה שנמשיך ככה. אנחנו הופכות לחברות טובות מרגע לרגע ומכירות אחת את השנייה וזה מאוד עוזר לנבחרת. אנחנו מתאמנות מאוד קשה, מגיע תודה למאמנות שלנו שעובדות איתנו מהבוקר עד הלילה". "אנחנו נציב מטרות לאט לאט, כרגע המטרה היא אליפות אירופה ביוני, להיכנס שם לגמר", סיכמה קושבסקי.

אירה ויגדורצ'יק הוסיפה: "אנחנו כבר שבוע שלישי חוזרות עם שלל גדול, ועכשיו מקום ראשון, התקווה זה הדבר הכי מרגש שאפשר לשמוע". רעיה אירגו סיכמה: "אנחנו מאוד מקווים ומאמינים שיהיו הישגים גדולים יותר. הבנות האלה עם פוטנציאל גדול מאוד, הן צעירות, יש להן כוח, רובן מנבחרת ג'וניור, עם ניסיון והן ברמה גבוהה מאוד".

בתוך כך, לצד השמחה מההישגים ישנה בעיה חדשה לענף ההתעמלות האומנותית. בעוד כשמונה שבועות תיערך תחרות הגראנד פרי בחולון וישנה שביתה במשרד החוץ, שעלולה למנוע את הגעתן של נבחרות ומתעמלות לתחרות. "אני רוצה לבקש מהשרים שלנו לעשות את המקסימום כדי שהקבוצות שעוד לא קיבלו ויזות יוכלו להגיע לתחרות, זה חשוב מאוד", אמרה בעניין ויגדורצ'יק.