"ההכנות לריו 2016 הן הגרועות אי פעם"

בוועד האולימפי מודאגים: "יש הרבה מאוד בעיות בשטח, המצב הוא קריטי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.14 - 11:53
יהיה מוכן בזמן? הכניסה לפארק האולימפי (gettyimages)
יהיה מוכן בזמן? הכניסה לפארק האולימפי (gettyimages)

תגיות: ריו 2016

תחילת כתבה

בעוד 44 ימים בדיוק יפתחו שערי ברזיל וייארחו רבבות אנשים לכבוד מונדיאל 2014, בשעה שבמדינה מתכוננים גם לאירוח המשחקים האולימפיים בריו 2016. כבר שמענו רבות על ההכנות הלקויות לשני האירועים הגדולים ביותר בעולם הספורט, על הבעיות הפוליטית, הכלכליות והחברתיות במדינה המארחת וכעת, בוועד האולימפי לא מתביישים להגיד בקול רם: "אלו ההכנות הגרועות בהיסטוריה".

מי שאמר את הדברים הוא סגן נשיא הוועד האולימפי, ג'ון קואטס שנסע כבר 6 פעמים לברזיל על מנת לבדוק את קצב ההכנות בשטח. "המצב הוא קריטי", אמר קואטס, המצב יותר גרוע ממה שהיה לפני המשחקים באתונה ב-2004, והגרוע ביותר שחוויתי".

"אנחנו מאוד דואגים", אמשיך קואטס, "הם לא מוכנים בהרבה מאוד בחינות, אנחנו חייבים לגרופם לזה לקרות. יש מקומות שבהם בכלל לא התחילו בבניה, ויש הרבה מאוד בעיות חברתיות לפתור".

עוד קואטס טען, כי בוועדה המארגנת של המשחקים חברים 600 איש, בדיוק כמו שהיו בלונדון 2012, אך שם לא היו בעיות. אלו יהיו המשחקים האולימפיים הראשונים שנערכים בדרום אמריקה, אבל אסור לשכוח, גם ב-2004, הוועד האולימפי הבינלאומי איים בזמנו על העברת המשחקים האולימפיים למדינה אחרת.