ישראל סיימה בלי מדליה בננג'ין. אשרם במקום 5

המתעמלת נותרה מחוץ לשלישיה הראשונה בקרב רב. למשלחת אין מקום בפודיום בתחרות אישית. ראש המשלחת דני אורן: "הרמה במשחקים האולימפיים לנוער היתה מאוד גבוהה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.08.14 - 12:16
פספוס. לינוי אשרם (הוועד האולימפי)
פספוס. לינוי אשרם (הוועד האולימפי)
תחילת כתבה

המשלחת הישראלית סיימה היום (רביעי) את חלקה במשחקים האולימפיים לנוער בננג'ין, ותחזור לארץ ללא מדליה בתחרויות האישיות (ישראל זכתה בארד הקבוצתי בג'ודו). האחרונה לנסות היתה המתעמלת האומנותית לינוי אשרם, שסיימה במקום החמישי בגמר הקרב-רב, עם 55.625 נקודות במצטבר.

אשרם סיימה עם 14.200 נקודות בתרגיל החישוק, השיגה 14.050 נקודות בכדור, 13.900 באלות וצברה 13.475 נקודות בתרגיל הסרט, ולא הצליחה להתברג באחד המקומות על הפודיום. בתחרות ניצחה מתעמלת מרוסיה עם 58.750 נקודות, במקום השני סיימה המתחרה הבלארוסית עם 56.950 נקודות ומדליית הארד הלכה לארה"ב עם 56.750 נקודות.

אשרם לא הסתירה בסיום את האכזבה מהמיקום הסופי שלה, שכן היא כיוונה וקיוותה ליותר. אחרי דקות ארוכות שהיתה מכונסת בחדר ההלבשה ניגש אליה ראש המשלחת דני אורן, והודיע כי היא נבחרה להיות נושאת דגל ישראל בטקס הסיום של המשחקים האולימפיים מחר. אורן סיכם את הופעת המשלחת: "הרמה המקצועית של צעירי העולם גבוהה מאוד, והתוצאות שהושגו כאן איכותיות ביותר. המדינות המשתתפות מתייחסות למשחקים האלה במלוא הרצינות והמקצועיות. המארחים הסינים ראויים לכל המחמאות על אירגון מופתי, ברמה של משחקים אולימפיים לבוגרים".

אורן ציין לטובה את השחיין עידו הבר, שהעפיל לגמר ב-200 מ' חופשי, תוך שהוא שובר את השיא הישראלי ומסיים במקום ה-6 עם זמן של 1:50.41 דקות . הבר דורג גם במקום ה-5 במשחה ל-400 מטר חופשי, עם זמן של 3:53.88 דקות. מחמאות חילק אורן גם למתעמל ארטיום דולגופיאט, שהעפיל לשלושה גמרים: קרב רב (מקום 10), קרקע (7) וגמר הקפיצות (5). לדבריו, אשרם גילתה יכולת טובה אולם הציפייה ממנה היתה למקום רביעי לפחות.

בנוסף ציין אורן את גל סיני, שעלה לגמר בקפיצה המשולשת, ואת הקופץ במוט דניס גלודבסקי - שניהם שיפרו את השיאים האישיים שלהם, וכן את הטריאתלט עומרי בהט שסיים במקום ה-10 עם 56.12 דקות, בדיוק כפי שהעריך הצוות המקצועי לפני התחרות.

לטענת דני אורן, בגלישה היה צפי למדליה, אלא שבפועל התקיימה רק חלק מהתחרות בגלל העדר רוח (יואב עומר סיים 5 ונוי דריהן דורגה 8). בטניס שולחן לבנות העריכו במשלחת שניקול טרוסמן תסיים במקום ה-9 וכך היה. הקשתית מאיה רייסין שדורגה במקום ה-17 עמדה בציפיות הנבחרת. הג'ודוקא עידן ורדי לא הצליח בתחרות האישית, אולם אורן הדגיש כי מגיעות לו מחמאות על חלקו במדליית הארד הקבוצתית.

"היו מספר ספורטאים שלא הצליחו להגיע למיצוי היכולת שלהם", סיכם אורן, "הדבר בא לידי ביטוי בעיקר אצל השחיין מארק חינאווי, שמאמנו האישי מאיר לויה החמיץ ברגע האחרון את המשחקים האולימפיים, והדבר פגע בחניכו. גם השחייניות יעל דניאלי וזוהר שיקלר היו רחוקות מהיכולת האמיתית שלהן".