ריכטר מחפש מקום בריו באליפות העולם בקליעה

הקלע הבכיר של ישראל רוצה להבטיח כרטיס: אני בכושר טוב, הכל אפשרי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.09.14 - 20:14
ריכטר בלונדון. "לומדים מטעויות"
ריכטר בלונדון. "לומדים מטעויות"
תחילת כתבה

אליפות העולם ה-51 בקליעה תיפתח מחר (שני) בגרנדה, ספרד, כש-2,000 קלעים מ-100 מדינות יתחרו ב-50 מקצועות במשך 13 ימים. מבחינת נבחרת ישראל מונחים על השולחן 6 כרטיסים אולימפיים לריו 2016 ברובה אויר, 5 נוספים ברובה משלושה מצבים, 5 ברובה מצב שכיבה, 4 באקדח אש מהירה.

כבר מחר בבוקר יופיע הקלע הבכיר של המשלחת, סרגיי ריכטר, שסיים מקום אחד מתחת לגמר האולימפי בלונדון 2012 (מקום 9) והוכתר כאלוף אירופה 2013 ברובה אויר. ריכטר זכה במדליית הכסף של גביע רוסיה בחודש שעבר והתאושש במעט מעונה בה איבד את תואר אלוף אירופה. מאמנו האישי הוא יבגני אלייניקוב, לשעבר מאמן נבחרת רוסיה וכיום מאמן אישי של בכירי הקלעים ברוסיה, וכן של ריכטר.

ריכטר ציין: "השגתי ברוסיה תוצאה שיכולה להבטיח לי גמר באליפות העולם ובסך הכל אני מרגיש שאני בכושר טוב. בכל זאת לא יצאתי מהטופ 10 העולמי, זכיתי בארד בתחרות הגביע העולמי בארהב ופספסתי כמה גמרים בסבב על הפרשים זעירים בניקוד. אין שום דבר רע בלטעות אם אתה גם לומד מהטעויות. אני והמאמן שלי, יבגני אלייניקוב, מעדיפים להתנסות בדברים חדשים ורעיונות חדשים במהלך עונה לא אולימפית כדי שהכל יתייצב עכשיף, במאבק על הכרטיס האולימפי".

גיא סטריק, שהישג השיא שלו במפעל הוא מקום רביעי, ינסה בהמשך השבוע בגרנדה להיות הישראלי שמופיע הכי הרבה פעמים במשחקים האולימפיים - חמש פעמים - אם כי זו רק התחלת הקמפיין לריו.

עוד במשלחת הבוגרים הישראלית, ליאור מדלל, פיינליסט אירופי בשלושה מצבים, גיל סימקוביץ', שייצג את ישראל בבייג'ין 2008, הצעיר המוכשר עימי בן חפר, ואלכסיי קירייבסקי, שנכנס השנה לסגל האולימפי המורחב באקדח אש מהירה.