אלכס שטילוב והנבחרת המריאו לאליפות העולם

המתעמל ינסה לחזור עם מדלייה מסין. היו"ר פינס: "אנו מצפים לאליפות יפה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.09.14 - 20:29
(עמית שיסל, איגוד ההתעמלות)
(עמית שיסל, איגוד ההתעמלות)
תחילת כתבה

אליפות העולם בהתעמלות מכשירים תתקיים בתחילת החודש הבא, והמתעמלים הישראלים, ובראשם אלכס שטילוב, יצאו היום (חמישי) לסין לקראת האליפות לאחר שסיימו את ההכנות האחרונות כאן בארץ.

לראשונה יוצאים שישה מתעמלים, כשבנוסף לשטילוב ואנדריי מדבדב ארבעה צעירים שעלו מהנוער לבוגרים, ובאליפות אירופה האחרונה לנוער דורגו במקום שיא - השישי הכללי. מדובר באייל גלזר, יאיר שכטר, מורן ינוקא, ומיכאל סורוקין. הנבחרת הישראלית תיקח חלק בתחרות הקבוצתית כאשר המטרה שלה היא להיכנס ל-24 הקבוצות הראשונות.

יו"ר איגוד ההתעמלות אופיר פינס התייחס לאליפות ואמר: "אנחנו נוסעים הפעם בהרכב גדול יחסית וזה כבר הישג גדול. כל מי שנשלח עמד במינימום ולא קיבל שום הנחה ואני מאוד גאה על כך. יש ציפיות ברמה האישית, מאלכס וגם מאנדריי שנמצא בשיפור מתמיד ויפה. גם מהצעירים אנחנו מצפים לאליפות יפה".

"אני לא חושב שאם לא תהיה מדליה תהיה אכזבה, בכל זאת מדובר באליפות העולם. אנחנו מבחינתנו כמובן שרוצים תמיד להגיע לפודיום, אנחנו באיגוד מדברים על מדליות כי מבחינתי צריך להעמיד את הרף הגבוה ביותר בהתעמלות", המשיך פינס.

היו"ר התייחס גם לעובדה שלעומת הייצוג הגדול אצל הבנים, אין לישראל נציגה בקרב הבנות: "זה מאכזב שאין לנו ייצוג של בנות. יש לנו בעיה בענף הזה אנחנו חייבים לחזק אותו ואנחנו עובדים על החיזוק שלו. המטרה היא להתחיל מבתי הספר, ליצור את הבסיס של הפירמידה לענף הזה, יש כמה מתעמלות עם פוטנציאל".

הדפס