שטילוב לא העפיל לגמר הקרקע באליפות העולם

המתעמל הבכיר בישראל סיים רק במקום ה-18, העפיל לגמר הקרב-רב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.10.14 - 19:56
שטילוב. נחת על הקרקע (gettyimages)
שטילוב. נחת על הקרקע (gettyimages)
תחילת כתבה

אכזבה באליפות העולם בהתעמלות מכשירים: אלכס שטילוב המתעמל הבכיר של ישראל לא הצליח להעפיל הערב (שבת) לגמר הקרקע באליפות העולם שנערכת בננג'ין, סין. שטילוב ושאר חמשת המתעמלים של הנבחרת בכחול לבן, אנדריי מדבדב, אייל גלזר, יאיר שכטר, מורן ינוקא ומיכאל סורוקין, ביצעו את התרגילים שלהם אתמול, עוד לפני כניסת יום הכיפורים, ונאלצו לחכות עד הערב, כשנגמרו שלב המוקדמות.

שטילוב כאמור ביצע אתמול תרגיל קרקע טוב, וקיבל עליו את הציון 15.300, אך זה הספיק לו רק למקום ה-18 הכללי (מתוך 253) והשאיר אותו מחוץ לגמר בתרגיל החזק שלו, בו זכה השנה במדליית ארד באליפות אירופה, בשנה שעברה היה אלוף אירופה ובעבר זכה בתרגיל זה בשתי מדליות ארד באליפות העולם (2009 ו-2011). גם בתרגיל המתח, שנחשב למכשיר השני החזק של שטילוב, לא הצליח המתעמל הבכיר להעפיל לגמר. שטילוב ביצע תרגיל בעל דרגת קושי גבוהה יותר וקיבל עלין 14.633 נקודות, מה שדירג אותו במקום ה-14 הכללי. שטילוב יוכל להתנחם בגמר הקרב רב, אליו עלה מהמקום ה-24 והאחרון. 

אנדריי מדבדב, המתעמל השני הוותיק בנבחרת אחרי שטילוב, שהיה התקווה הגדולה לשולחן הקפיצות, סיים במקום ה-33 הכללי כשקיבל על שתי הקפיצות שלו ציון של 13.916 נקודות.

למעשה זוהי הפעם הראשונה שישנה נבחרת ישראלית המתחרה בתחרות הקבוצתית באליפות העולם. שטילוב השתתף בכל ששת המכשירים, לראשונה מאז אולימפיאדת לונדון, זאת כדי לעזור לנבחרת להתברג בין 24 הנבחרות הראשונות, מה שהיה מקנה לנבחרת את השתתפותה באליפות העולם בשנה הבאה, ממנה יקבעו הנבחרות שיתחרו בריו 2016. הנבחרת השיגה 323.702 נקודות, ולצערה זה הספיק למקום ה-30 הכללי מתוך 48 נבחרות.

הדפס