שטילוב פרש מגמר הקרב-רב: "נצמד לתוכנית מקצועית"

המתעמל, שנחל אכזבה באליפות העולם, ויתר על המעמד היוקרתי: "מתרכז בתרגילי המתח והקרקע". החלטה לגיטימית? הצביעו בסקר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  06.10.14 - 11:33
יחזור ארצה מאוכזב. שטילוב (gettyimages)
יחזור ארצה מאוכזב. שטילוב (gettyimages)
תחילת כתבה

אלכס שטילוב לא ירצה לזכור את אליפות העולם בהתעמלות לשנת 2014. הספורטאי האולימפי הבכיר של ישראל, שינסה להיאבק על מדליה בריו 2016, סיים היום (שני) את האליפות עם חותמת של אכזבה מקצועית גדולה. לאחר שערך התייעצות עם מאמנו סרגיי וייסבורג, החליט המתעמל שלא לקחת חלק בגמר הקרב-רב באליפות העולם בהתעמלות, שנערכת בימים אלה בננג'ין, סין.

שטילוב כשל בשבת האחרונה בניסיון להעפיל לגמר הקרקע, כאשר קיבל ציון סביר של 15.300 ודורג רק במקום ה-18 הכללי. עם זאת, המתעמל השיג את הכרטיס ה-24 והאחרון לגמר הקרב-רב, על אף העובדה שלא השלים תחרות בינלאומית בכל המכשירים מאז לונדון 2012. בסופו של דבר, שטילוב בחר לוותר על המעמד היוקרתי ולהתמקד ביעדים הבאים שלו.

הספורטאי לקח חלק בתחרות הקרב-רב במטרה לסייע לנבחרת הישראלית לטפס בדירוג הכללי ולכן לא ראה צורך להתחרות בתחרות האישית. "התחריתי במוקדמות הקרב-רב על מנת שהנבחרת תצבור ניקוד כמה שיותר גבוה", נימק שטילוב, "יש לזכור שאני מכוון למטרות לטווח ארוך למקצועות המתח והקרקע. אני נצמד לתכנית המקצועית, על פיה אנחנו עובדים בצורה מדויקת. אני שמח שאני עדיין ברמה העולמית הגבוהה גם בקרב-רב, אבל מכוון לקרקע ומתח ומעדיף להתמקד במקצועות אלה". נזכיר כי שטילוב גם לא הצליח להעפיל לגמר המתח עם ציון של 14.633 נקודות, שהספיקו לו למקום ה-14 בלבד.

יו"ר איגוד ההתעמלות, אופיר פינס פז, מסר תגובה קצרה לגבי פרישתו של שטילוב: "זו החלטה מקצועית של שטילוב ומאמן הנבחרת סרגיי וייסבורג. כאשר יחזרו ארצה נקבל את הדוח על אליפות העולם והוועדה המקצועית תדון בו".

הדפס