שטילוב: "לא תכננתי לעלות לגמר הקרב-רב"

המתעמל שפרש מאליפות העולם מספר על ההחלטה: מתעמלים פחות טובים הצליחו יותר ממני בתרגיל הקרקע, זה הצחיק אותי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.10.14 - 12:20
שטילוב. "לא רע" זה לא מספיק לגמר
שטילוב. "לא רע" זה לא מספיק לגמר
תחילת כתבה

ההודעה של המתעמל הבכיר של ישראל, אלכס שטילוב, כי הוא לא יתחרה בגמר הקרב רב באליפות העולם הנערכת בננג'ין, סין, הצליחה לעורר תהיות. זאת למרות ששטילוב הוא לא מתעמל מובהק של קרב רב, אלא בולט במכשירים בודדים - כשמעל כולם תרגיל הקרקע, בו הוכתר כאלוף אירופה בשנה שעברה ורק לפני שלושה חודשים זכה במדליית הארד באליפות אירופה. בשיחה מסין מסביר שטילוב מדוע החליט לפרוש מגמר הקרב רב ומנתח את שעבר עליו במוקדמות תרגיל הקרקע, כשסיים במקום ה-18 הכללי ולא העפיל לגמר.

"החלטנו שאני לא אתחרה בגמר הקרב רב עוד לפני התחרות כי עשיתי את כל המכשירים רק במטרה אחת והיא לעזור לקבוצה", סיפר שטילוב. "זה לא היה בתכנון להשתתף בגמר הקרב רב. רציתי בהתחלה להשתתף רק בשני מכשירים, אבל בגלל שהקבוצה הייתה זקוקה לי אז עשיתי את כל המכשירים. אני שמח שהצלחתי לעלות לגמר בלי שהתכוונתי".

"השתתפות בקרב רב דורש מאמץ פיסי גדול. אפשר להגיד שנהפכתי להיות ספציאליסט של מכשירים בודדים, אני מחפש יותר גמרים במכשירים בודדים. אני לא יכול להתחרות מול המתעמלים הגדולים בקרב רב אז החלטנו לשמור את הכוחות לתחרויות הבאות", המשיך מדליסט הארד בקרקע מאליפות העולם ב-2011.

על השאלה האם הוא מאוכזב מהאליפות הנוכחית בה כאמור לא הצליח להעפיל לגמר הקרקע עם ציון של 15.300 נקודות וסיים במקום ה- 14 בתרגיל המתח ענה: "האמת היא שאני לא כל כך מאוכזב. כמובן שאני לא יכול להגיד שאני מרוצה, אבל אני לא מאוכזב, עשיתי תרגילים לא רעים. במתח עשיתי את אחד התרגילים הטובים שלי בזמן האחרון ולצערי לא קיבלתי ציון גבוה. בקרקע עשיתי תרגיל לא רע, אבל כנראה ש"לא רע" באליפות עולם בבית ראשון זה לא מספיק לגמר".

"אם הייתי מתחרה בבית מאוחר יותר יכולתי גם לסיים בשמינייה הראשונה", סיכם שטילוב, "פה ושם עשיתי שגיאות קטנות אז השופטים הורידו לי. ברור שכיוונתי לגמר, ואפילו למדליה, אבל אני חושב שעשיתי תחרות בסך הכל טובה. אני לא מאוכזב מעצמי, מהיכולות שלי ומהביצועים. עשיתי את מה שהייתי צריך לעשות, התחרות הייתה מאוד צמודה. בשנה שעברה הציון הזה היה מספיק לגמר, השנה לא. אין ספק שציפיתי לציונים יותר גבוהים, גם במתח וגם בקרקע. תמיד בבתים הראשונים הציונים יותר נמוכים, אני חושב שאין שום מתעמל מהבית הראשון שעלה לגמר. התחרות הייתה ארוכה והרבה מתעמלים השתתפו, ובסוף התחרות ראינו שמתעמלים שאפילו לא מתקרבים לרמה שלי בקרקע הצליחו לעבור אותי, שזה בכלל הצחיק אותי".

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 2 תגובות ב 1 דיונים
1.
פרישה

אושרי  08.10.14 02:29

גם אם לא תכננתי להגיע לגמר ונגעתי אתה צריך להמשך עד סוף מבזה שפרשתי לא חשוב מה תגיד.....

הגב לתגובה זו
אם אתה לא מבין עדיף שלא תגיב! (לת)

משה  09.10.14 16:15

הגב לתגובה זו