דוידוביץ': "עד ריו הדרך ארוכה, אבל הכל יכול לקרות"

ירדן ג'רבי ומעיין דוידוביץ' זכו לקבלת פנים חמה בוועד האולימפי. ג'רבי: "אני מרגישה שחזרתי לעצמי ואפילו קצת יותר". שמאילוב והמדליה נחתו

שירי אלג'ם ורועי זריהן  26.10.14 - 18:20
תחילת כתבה

הוועד האולימפי בישראל ערך הערב (ראשון) קבלת פנים מיוחדת וחגיגית לירדן ג'רבי- לכבוד מדליית הכסף שבה זכתה באליפות העולם, ולמעיין דוידוביץ' שזכתה במדליית ארד באליפות העולם בגלשני RSX. בקבלת הפנים נכחו יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג, שני הרשקו, מאמנה של ג'רבי, יוגב יוסף מאמנה של דוידוביץ' וגילי אמיר, יו"ר איגוד השייט. עוד נכחו אלכס גלעדי ויעל ארד.

מענקים בסך של 180 אלף ש"ח חולקו לשתי הספורטאיות ולמאמנים שלהן- שני הרשקו ויוגב יוסף.

"הקיץ האחרון היה קיץ קשה עבור כולנו עם מבצע 'צוק איתן'",פתח ואמר יגאל כרמי. "לקראת סוף המבצע זכינו לשמוע על הזכייה של ירדן. זה ריגש אותנו מאוד, אותה זכיה זכתה להד ציבורי אדיר. ירדן היא אגדת ספורט בהתהוות, אין צורך להכביר במילים. יחד עם שני הרשקו היא צועדת להיות אחת הספורטאיות הטובות ביותר. מעיין דוידוביץ' יחד עם יוגב מטפסת והופכת להיות בצמרת העולמית והיא אחת התקוות שלנו, נקווה שנראה אותה על הפודיום בריו".

גילי אמיר ציין: " אני מברך את מעיין ויוגב על ההישג. הזכייה הזאת היא מורכבת מאוד, כולם רוצים לזכות ומעיין עשתה את זה שנה שנייה ברציפות.  זה מצביע על היכולת שלה ועל הכיוון לריו. אני שמח על החיבור הטוב שלה ושל יוגב, ואני מאחל לשניהם שהחיבור הזה ימשיך עד לריו. אני גם מברך את ירדן ואיגוד הג'ודו על ההישג".

יוגב יוסף, מאמנה הטרי יחסית של דוידוביץ אמר: "התפקיד שלי זה להשתדל ולהביא כמה שיותר הישגים ושמעיין תהיה בכיון הנכון לריו. מבחינתנו זאת רק ההתחלה,  בתקווה שנוכל לחזור עם מדליה מריו".

דוידוביץ' עצמה הוסיפה: "כייף להיות פה שנה שלישית ברציפות,  מקווה שאמשיך להגיע לכאן. אני רוצה להודות לכל מי שעוזר לי, בשנתיים האחרונות מרגישים את העזרה של כולם מסביב וזה מקל על הכל. עד ריו יש דרך ארוכה, שנתיים של עבודה קשה. אני מרגישה שבאליפות העולם לא הייתי בשיא היכולת שלי אבל אני מאמינה שעם המעטפת המקצועית זה אפשרי.

שני הרשקו: "ירדן היא חלק מנבחרת מאוד חזקה ומגובשת, ושכמעט כל שבוע מצליחה להביא מדליה. אני מאוד מרוצה מהתמיכה, מהגיבוי ומהסיוע הכספי. כמעט כל מה שאני רוצה אני מקבל.  אני לא אוהב לדבר על ריו,  אלא על האימון מחר בבוקר, על התחרות הבאה.

ג'רבי הוסיפה: "עברה עליי שנה לא פשוטה, חוויתי דברים אחרים ומורכבים אחרי שזכיתי בתואר של אלופת עולם אבל אני שמחה שהצלחתי להביא את עצמי לידי ביטוי בתחרות החשובה ביותר ושהמשכתי בשתי התחרויות האחרונות באסטנה ובטשקנט. אני רוצה להודות לשני על התמיכה הבלתי פוסקת. אני מרגישה שחזרתי לעצמי ואפילו קצת יותר אבל אני גם מרגישה שיש עוד הרבה דברים לעבוד עליהם".

יעל ארד סיכמה: "אני לא נוהגת להסתכל על מדליה לפי מגדר אבל אי אפשר להתעלם מהכח העצום שאתן מייצרות, הפכתן להיות ספורטאיות על ואותי זה מרגש באופן אישי.  השלב הכי עליון זה מדלייה אולימפית ואני משוכנעת שאתן מוכנות לזה".

בתוך כך, ברוך שמאילוב, שזכה במדליית הארד באליפות העולם בג'ודו עד גיל 21, נחת היום בארץ עם המדליה. כזכור שמאילוב הוא גם אלוף אירופה עד גיל 21 ובלילה בין חמישי לשישי הוא זכה בתואר הנוסף, לאחר שניצח באיפון מדהים את אידוב בוגדן מאוקראינה.