אבו דאבי מחוץ לתחום: הגולשים לא קיבלו ויזות

השייטים הבכירים של ישראל, שחר צוברי ומעיין דוידוביץ', לא קיבלו אשרת כניסה למדינה מהמפרץ, ולא ישתתפו בגביע העולם שיחל ב-26 בנובמבר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.11.14 - 23:05
לאבו דאבי הוא לא יגיע. שחר צוברי
לאבו דאבי הוא לא יגיע. שחר צוברי
תחילת כתבה

הספורט הישראלי לא מצטיין בהרבה דברים, אבל בשייט בכלל ובגלשני ניל פרייד בפרט אנחנו מהטובים בעולם. היום (שני) התברר כי ישראל לא תוכל לשלוח נציגים לגביע העולם שנערך באבו דאבי ב-26 בנובמבר. איגוד השייט ניסה לקבל אשרות כניסה למדינה מהמפרץ, שם נערכת התחרות, אך למרות הבטחות מהמארגנים האשרות לא הגיעו, ושחר צוברי ומעיין דוידוביץ' ביטלו את השתתפותם.

איגוד השייט נערך בתקופה האחרונה לשלוח את שני הנציגים הבכירים ביותר של ישראל, ואף ערך סידורים מיוחדים לשנע את הציוד לאבו דאבי, אך מאחר והאשרות לא הגיעו, באיגוד החליטו שלא לשלוח את הציוד למרות שהיום זה המועד האחרון לבצע זאת. כלומר המשמעות בפועל היא שצוברי ודוידוביץ' ייעדרו מהתחרות.

גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט אמר: "עשינו הכל כדי להשתתף בתחרות. היום היה המועד האחרון בו ניתן היה לשנע את הציוד לאבו דאבי בהובלה אווירית ומאחר ואין לנו עדיין ויזות ואין חלופה אחרת להטסת הציוד, החלטנו לבטל את ההשתתפות".

כזכור, זו לא הפעם הראשונה שספורטאי ישראלי לא מורשה להתחרות בשטח מדינה מהמפרץ הפרסי. ב-2009 שחר פאר הייתה אמורה להשתתף בטורניר דובאי אך לא קיבלה אשרת כניסה. הנושא עורר הד ציבורי רב, ספונסרים נטשו את התחרות, אנדי רודיק פרש אף הוא, והמארגנים נקנסו ב-300 אלף דולרים מתוכם 44 אלף הלכו לפיצויים לפאר.