קבלו הצצה: בדמינטון, קליעה והחלקה מהירה

מישה זילברמן 52 בעולם, ערכת מטרות תיחנך וגם ביקאנוב הפתיע בסיאול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.14 - 12:10
מישה זילברמן. מריח את ריו?
מישה זילברמן. מריח את ריו?
תחילת כתבה

יש ענפים שלא זוכים ליותר מדי חשיפה עד שמגיעים למשחקים האולימפיים, אבל זה לא אומר שלא קורה בהם דבר. מישה זילברמן מתקדם בבדמינטון, התאחדות הקליעה השתדרגה וגם על הקרח יש הישגים.

בדמינטון
מהפך בראש דירוג הבדמינטון העולמי. לי צ'ונג וויי ממלזיה, שנתפס על שימוש בחומרים אסורים בספורט והושעה, ירד מהמקום הראשון אליו עלה אלוף העולם ומנצח טורניר המאסטרס בדובאי בשבוע שעבר, צ'ן לונג הסיני, ובמקום השלישי מדורג יאן יורגנסן מדנמרק.

מישה זילברמן הישראלי מסיים את השנה במקום ה-52 לאחר שעלה 8 שלבים בדרוג העולמי בזכות העפלתו לחצי גמר ה-US OPEN. זילברמן נמצא כעת במחנה אימונים מיוחד בסין, שם הוא מתאמן בין היתר אצל מאמן אלוף שתי האולימפיאדות האחרונות, לין דן.

המדורג 2 בישראל, אריאל שאינסקי, הוגרל לשחק בסיבוב הראשון של אליפות אזור הפתוחה מול החובט שניצח אותו מספר פעמים השנה, דניאל בדרק הצעיר (החל מ-15.00). מדובר בתחרות ניקוד חשובה המתקיימת באופן מסורתי בשבוע האחרון של כל שנה. שלב רבע הגמר יתחיל בשבת ב-09:00 וטקס הסיום יתקיים ב-15:00 (מתנ"ס אזור, רח' יצחק שדה 17).

קליעה
ערכת מטרות חדשה בעלות של 700 אלף שקלים תיחנך בשבת במטווח האולימפי בהרצליה, כשליגת הרובה 3 מצבים אולימפי תיפתח (09:00). בהתאחדות הישראלית חסכו במשך שנים רבות את הכסף כדי לרכוש ולהתקין את המערכת, כדוגמתה השתמשו בלונדון 2012. נבחרת רוסיה הגדולה עשתה את הפיילוט הראשוני כשקיימה מחנה אימונים בשבועיים האחרונים בהרצליה, והתחרות הרשמית הראשונה במטווח ל-50 מטרים תתקיים בשבת.

ליאור מדלל, המדורג 35 בעולם ב-3 מצבים, פינליסט ביורו 2011, מועמד לנצח כפי שזכה גם בליגה בעונה שעברה, ולאחר שהשתתף החודש בשני מחזורי בונדסליגה בגרמניה במדי קבוצת נורדסטמן. בעוד שבועיים יתחרו מדלל ונורדסטמן נגד קבלאר, קבוצת חברו לנבחרת ישראל, סרגיי ריכטר.

מועמדים נוספים לניצחון בהרצליה: גיל סימקוביץ' (66 בעולם) ועמנואל בן חפר (74 בעולם). פולינה מדבינר פייבוריטית בנשים, אולם נעמי בן חפר ולורה גלינסקי עשויות להפתיע אותה, כשכולן אגב, קלעיות צעירות.

החלקה מהירה
ולדיסלב ביקאנוב הפתיע כשסיים רביעי בתחרות סבב הגביע העולמי להחלקה מהירה בסיאול במקצה ל-1,500 מטר (מסלולו קצר). המחליק האולימפי של ישראל הגיע צמוד מאוד אל מדליסט הארד מאליפות העולם, סה יונג פארק מדרום קוריאה, שסיים גם כאן שלישי בתוך 2:20.851 דקות לעומת 2:20.932 דקות לישראלי.

בתחרות ניצח אלוף העולם במקצה זה, דה וון סין, אף הוא מקומי, כשקבע 2:20.755 דקות והקדים את הסיני דקאן צ'ן, מדליסט אולימפי בשליחים. ביקאנוב סיים במקום ה-19 באליפות העולם למרחק זה, 1,500 מטר, ואף פעם לא דורג כל כך גבוה בתחרות בינ"ל כה יוקרתית.