הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מי יטוס לייצג את ישראל במשחקי אירופה בבאקו?

91 ספורטאים/ות הבטיחו את השתתפותם. לוסטיג: "מצפים לכ-30 נוספים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.14 - 12:31
שטילוב, מי יתלווה אליו? (gettyimages)
שטילוב, מי יתלווה אליו? (gettyimages)

91 ספורטאים וספורטאיות הבטיחו כבר את השתתפותם במשחקי אירופה הראשונים שיתקיימו בחודש יוני הקרוב בבאקו, במסגרתם יתקיימו תחרויות ב-20 ענפי ספורט וב-31 מקצועות - מהם 25 אולימפיים ו-6 לא אולימפיים. תחרויות ב-11 ענפים ייחשבו כחלק מהקריטריון למשחקים האולימפיים בריו שיתקיימו בקיץ 2016 - אגרוף, היאבקות, קשתות, אתלטיקה, כדורעף חופים, רכיבה על אופניים, קליעה, שחייה, טניס שולחן, טקוואנדו וטריאתלון.
 
נכון להיום זכו בכרטיס ההשתתפות המתעמלות האומנותיות נטע ריבקין וטורי פילנובסקי (אישי) ונבחרת הנשים של ישראל, ומדליסט הארד מאליפות אירופה בהתעמלות מכשירים אלכס שטילוב. במשלחת תהיה גם מתעמלת מכשירים, אך עדיין לא נקבע מי. בטריאתלון הבטיחו השתתפותם רוו דרמון,אמיתי יונה, שחר שגיב, פאני בייסרון ואביטל גז. בסיוף יהיו לישראל 4 נציגים: תומר אור, עידו הרפה, אביטל מריניוק ודלילה חתואל. בהיאבקות יהיו 6 מתמודדים: המתאבקת אילנה קרטיש וכן חמישה גברים. בבדמינטון ישתתף מישה זילברמן, בכדורעף חופים שון פייגה ואריאל הילמן, באופני הרים ייקבע בהמשך אם יהיה זה שלומי חיימי או רותם ישי (לישראל הוקצה מקום אחד) ובאקרובטיקה אושרה השתתפותם של מאי מילר, אביה ברנר ושובל סופר.

בנוסף, תופיע בבאקו נבחרת ישראל באתלטיקה עם כ-45 ספורטאים ונבחרות הגברים והנשים בכדורסל 3 על 3. לישראל הוקצו גם מקומות לשתי מתאגרפות וחמישה מתאגרפים, שעליהם עדיין לעמוד בקריטריון ישראלי. בשחייה הוקצו לישראל 11 מקומות, אך עדיין לא נקבע מי הספורטאים שישתתפו.

הספורטאים הנוספים שעשויים להצטרף יהיו מענפי הג'ודו (אם תצליח ישראל להופיע עם מתחרים בשבעה משקלים לפחות, הם עשויים להשתתף גם בתחרות הקבוצתית), קליעה, קשתות, אופני כביש (גבר ואשה), כדורמים, שחייה צורנית, טניס שולחן, סמבו וקראטה. יצויין כי בג'ודו מצפים להשתתפותם של 12 עד 16 ספורטאים. הרשימה כולה תיסגר בסוף מארס.
 
מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג סיפר: "משלחת ישראל הולכת ומתגבשת ואנחנו מצפים לכ-30 ספורטאים נוספים שייכללו במשלחת הזאת. מדובר באירוע רב-ענפי שיהיה הכנה מצוינת לספורטאים לקראת המשימה העיקרית של כולנו, ריו 2016".