רוקי האמיתי: התביעה הגדולה אחרי הקרב עם מוחמד עלי

איך הגיב צ'ק וופנר לאחר שסיפור חייו נגנב? לעתים המציאות אפלה במיוחד

רון פוגל
רון פוגל  08.01.15 - 12:16
תחילת כתבה

השם צ'ק וופנר לא אומר הרבה לקהל הישראלי אבל כששודר הקרב על אליפות העולם באגרוף במשקל כבד בין מוחמד עלי לוופנר ב-1975, אחד ממיליוני הצופים היה סילבסטר סטאלון ששאב השראה מדמותו של וופנר ויצר את הסרט "רוקי" - אחד מסרטי הספורט הטובים בכל הזמנים.

  • הקרנת הבכורה של הסרט: שישי ב-19:00 וב-23:00 ב-5GOLD

למרות שסיפור חייו של וופנר דומה באופן מדהים לסיפורו של רוקי, וופנר אישית לא ראה דולר מהכנסות אחת הסדרות הפופולריות בתולדות הקולנוע. הוא החליט לתבוע את סטאלון על שימוש בדמותו ואף ניצח.

הבמאי ג'ף פורציג מביא לצופה סרט תעודה מרתק ומרגש על סיפור חייו של וופנר. איש גדל גוף מניו ג'רזי שהצליח להפיל את מוחמד עלי לקרשים ולזמן קצר נחשב ל"תקווה הלבנה הגדולה". בעריכה תזזיתית ובאפקטים בסגנון טרנטינו הסרט "רוקי האמיתי" הוא בין המבדרים והמהנים ביותר בסדרה של ESPN.

פורציג נע על הגבול הדק שבין תעודה לקולנוע עלילתי: הוא מושיב קבוצה של עיתונאי ספורט ותיקים שמספרים זיכרונות על וופנר, בסצנות (בשחור לבן) שממש הועתקו מתוך סרטו של וודי אלן "דני רוז האמרגן מברודווי", הוא משלב בסרט קטעים מתוך הסרט רוקי וגם את פס הקול הנפלא של ביל קונטי מאותו סרט ומראה  איך סיפורו של רוקי הוא אחד לאחד סיפורו של וופנר.

בשבילי, כאוהד מושבע של סטאלון וכמי שמכיר בעל פה את סרטי רוקי, קצת מאכזב לראות את סטאלון מכחיש כל קשר בין "רוקי, לבין צ'ק וופנר.." - אבל כידוע המציאות אינה סרט ולפעמים יש גם צדדים אפלים להצלחה.