הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חזרות על במה: צפו בספורטאים הישראלים מתאמנים בריו

שנה וחצי לפני המשחקים, כ-30 ישראלים הגיעו לאימונים בברזיל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.15 - 11:58
האתגר המרכזי העונה: אליפות העולם. שחייני ישראל (צילום: באדיבות הוועד האולימפי)
האתגר המרכזי העונה: אליפות העולם. שחייני ישראל (צילום: באדיבות הוועד האולימפי)

תגיות: ג'ודושחייהריו 2016

541 ימים נותרו עד טקס הפתיחה של משחקי הקיץ האולימפיים ה-31, שיצאו לדרך ב-5 באוגוסט 2016 בריו דה ז'ניירו. בחודשים הקרובים יעלו הספורטאים הישראלים הילוך בניסיון לקבוע את הקריטריונים ולהבטיח את מקומם במשלחת הישראלית לאולימפיאדה. בימים האחרונים כ-30 ספורטאים, החברים בסגל האולימפי המורחב, ערכו מחנות אימונים בינלאומיים בברזיל.

מדובר בג'ודאים, שחיינים, שייטים, גולשים ושחקני כדורעף חופים. נבחרת הנשים של ישראל, שבימים אלה מקיימת מחנה אימונים מיוחד בארץ, ערכה מספר אימונים בסאו פאולו ובריו. הג'ודאית הבכירה ביותר הייתה כמובן ירדן ג'רבי, שבעוד שנה וחצי תחזור לריו במטרה להשיג מדליה אולימפית במשקל עד 63 ק"ג. ג'רבי צפויה לחזור לסבב התחרויות של איגוד הג'ודו העולמי בעוד כשבוע וחצי במסגרת גראנד פרי דיסלדורף.

עד המשחקים האולימפיים, אפשר להניח שגולשי הניל פרייד מעיין דוידוביץ', שחר צוברי ונמרוד משיח ישובו לא אחת לאתר השייט האולימפי בברזיל. כזכור, רק גולש וגולשת אחת יוכלו לייצג את ישראל בקטגוריית הניל פרייד, כך שהמאבק בין צוברי למשיח יתחדש בשנה הקרובה.

כפי שקורה מדי 4 שנים, גם הפעם יש סיכוי לא רע שהענף שישלח הכי הרבה נציגים למשחקים האולימפיים יהיה ענף השחייה. יעקב טומרקין, נמרוד שפירא בר אור, עמית עברי, דוד גמבורג ואנדראה מורז עורכים בימים אלה מחנה אימונים בסאו פאולו. לאחר מכן הם ימשיכו לאימוני גובה בדנבר שבקולורדו, כאשר אליהם יצטרפו גם איתי גורביץ', עידו הבר, זיו קולונטרוב ולירן קונובאלוב.

בוועד האולימפי הישראלי גם מקווים כי בקיץ 2016 תיעשה היסטוריה קטנה בדמות הופעה של צמד שחקני כדורעף חופים במשחקים האולימפיים. הצמדים אריאל הילמן את שון פייגה ונתי אוחנה את אלון סנדרוביץ' יקוו להגיע למשחקים בעוד שנה וחצי. שני הצמדים הגיעו להתאמן בריו עם מאמנם שקד חיימי ושני צוותי מאמנים בכירים מברזיל.

מהוועד האולימפי נמסר כי מחנות האימונים של נבחרות הג'ודו והשחייה התקיימו בסיוע רב של הקהילה היהודית בסאו פאולו, בראשה עומד אבי גלבר. "אנחנו רואים חשיבות רבה בקיום מחנות אימונים מסוג זה, כשנה וחצי לפני המשימה הספורטיבית החשובה ביותר", אמר דני אורן מנהל היחידה לספורט הישגי, "זהו נדבך חשוב בהכנות למשחקים האולימפיים. הספורטאים עורכים סימולציות למה שיקרה במחנה האימונים המסכם לפני ריו, שייערך גם הוא בברזיל".