היסטוריה: ישראל עלתה לאל' העולם בבייסבול

ניצחה 1:9 את בריטניה והעפילה לראשונה לטורניר הגדול. תתמודד מול דרום קוריאה, טיוואן והולנד במרץ

דן רותם  26.09.16 - 08:09
לראשונה באליפות העולם (World Baseball Classic)
לראשונה באליפות העולם (World Baseball Classic)

תגיות: בייסבול

תחילת כתבה

נבחרת ישראל בבייסבול רשמה לפנות בוקר (בין ראשון לשני) הישג חסר תקדים כשניצחה את בריטניה 1:9 בגמר הבית המוקדם של קלאסיקו הבייסבול העולמי (ה-World Baseball Classic). ישראל תצטרף ל-15 הנבחרות הטובות בעולם ותשתתף בטורניר המרכזי של הקלאסיקו במרץ 2017.

כמו במשחקים המוקדמים, משחק הגמר עמד בסימן דומיננטיות מוחלטת של סגל המגישים הישראלי, שלא איפשר אפילו חבטה בריטית אחת מוצלחת עד הסיבוב השמיני. עם סגל שכולל שמונה שחקנים בעלי ניסיון בליגה המקצוענית הבכירה, ה-Major League Baseball (MLB) ובסה״כ כ-20 שחקנים מקצועניים שרובם כשרונות עולים, ישראל הגיעה למשחק פייבוריטית. ובזכות שני הנצחונות המוקדמים שלה, הגיע סגל המגישים הישראלי המשובח מלכתחילה גם רענן לאחר יום מנוחה.

ארבעת הסיבובים הראשונים נשלטו ע״י המגישים הפותחים של הקבוצות, אך זה השתנה בתחתית הסיבוב החמישי. ההתקפה של ישראל, שעל הנייר היתה אמורה לספק כוח רב שלא בא לידי ביטוי בשני המשחקים המוקדמים בטורניר, התעוררה לחיים. סקוט ברצ׳ם הגיע לבסיס ראשון עם חבטה שסיימה את הערב של קרייסברג.

לאחריו עלה לחבוט בלייק גיילן, שהתלבש על הגשה מהירה של המגיש המחליף עלי נואלס ושלח אותה רחוק אל היציע בשדה הימני ואת ישראל ליתרון 0:2. שני חובטים מאוחר יותר, עם זאק בורנשטיין על התחנה הראשונה, חבט ראיין לברנווי הגשה מסובבת להום-ראן מפלצתי שפגע בלוח התוצאות והגדיל את היתרון הישראלי ל-0:4.

בסיבוב השישי הוסיף בורנשטיין נקודה ליתרון הישראלי בעזרת חבטה של שלושה בסיסים (טריפל) שהכניסה את ברצ׳ם המצויין, שסיים את המשחק עם שלוש חבטות מוצלחות. בשביעי הצטרף לחגיגה קודי דקר עם הום-ראן אימתני משל עצמו, ובשמיני חבט צ׳ארלי קאטלר דאבל לשדה הימני שהכניסה שתי נקודות וסיכמה 1:9 לישראל.

מלבד מרקי, הצטיין בישראל גם המגיש המחליף ג׳וש זייד עם שלושה סיבובים חלקים ותצוגה מהממת של הגשות מהירות במהירות 150 קמ״ש. את הנקודה היחידה לבריטניה הכניס צ׳אבס יאנג כשחבטה חלשה שלו מצאה חור בין שחקני השדה הישראלים והכניסה את אלברט קרטרייט. הניצחון עזר להחלים פצע פתוח שישראל גררה מהפסד שובר לב בגמר הבית המקודם לפני כ-4 שנים.

עוזר המאמן, אלון ליישמן, סיכם את הערב המרגש: ״אני שמח שהעליונות של המגישים שלנו אכן באה לידי ביטוי. כשיש לך כ״כ הרבה אפשרויות ועומק מספסל המגישים אתה יוצר לחובטים מספיק זמן בשביל להתעורר". דין קרמר, הישראלי נושא הדרכון הראשון להבחר בדראפט שמשחק בקבוצות הפיתוח של הדודג׳רס, הגיש את הסיבוב האחרון לכחולים-לבנים. ״היתה לי שנה מרגשת״, אמר קרמר. ״נבחרתי בדראפט והתקדמתי יפה ב-׳חוות הגידול׳ של הדודג׳רס. אבל שום דבר לא משתווה לזרוק במדי ישראל. אני כמובן מקווה שאוזמן לסגל שיטוס לקוריאה אבל בינתיים אנחנו הולכים לחגוג את הרגע הגדול הזה״.

ישראל תתחרה במסגרת בית ב׳ של הקלאסיקו ב-7-10 במרץ 2017. בבית זה תפגוש ישראל נבחרות מטאיוואן, דרום קוריאה, והולנד. בשאר הבתים יתחרו נבחרות קנדה, סין, קובה, הרפובליקה הדומיניקנית, איטליה, יפן, פורטו-ריקו, ארה״ב ו-וונצואלה שחוזרות בהזמנה מטורניר הקלאסיקו ב-2013, ואליהן יצטרפו נבחרות אוסטרליה, קולומביה ומקסיקו שהעפילו לטורניר המרכזי לאחר שניצחו את הבתים המוקדמים בהם שיחקו, בדומה לישראל.