כדורמים: הנערות בטופ-10 באליפות אירופה

ישראל עד גיל 17 הביסה את גרמניה ותתמודד מול הונגריה

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.19 - 17:15
(באדיבות איגוד הכדורמים)
(באדיבות איגוד הכדורמים)

תגיות: כדורמים

תחילת כתבה

ניצחון גדול לנבחרת כדורמים הנשים עד גיל 17 על גרמניה באליפות אירופה, שהבטיח היום (חמישי) סופית כי ישראל תסיים בפעם השנייה ברציפות בטופ 10 של היבשת. חניכותיה של המאמנת שונית סטרוגו ניצחו הבוקר ביוון 8:16 עם שביעיית שערים של מרים בוגצ'נקו, שלישייה של יהב פרקש, צמדים של מאי רגב ועלמה יעקובי ושערים של דר מנקרמן ונועה ססובר.

המשחק היה במסגרת משחקי הדירוג על מקומות 9-12. ישראל היממה את גרמניה בפתיחה עם ניצחון 1:4 ברבע הראשון וברחה עם 1:5 ברבע השני. ברבע השלישי חזרו הגרמניות עם ניצחון 4:5, והרבע האחרון הסתיים בתיקו 2:2.

מחר (שישי, 20:00) תנסה ישראל לשפר את המיקום הסופי לעומת הטורניר האחרון מלפני שנתיים בו סיימה עשירית, במשחק על המקום התשיעי מול הונגריה.

הנבחרת עד גיל 17 פועלת במסגרת הפרויקט הלאומי לכדורמים נשים, פאריס 2024, בתמיכת משרד הספורט, הוועד האולימפי, אתנה ואיגוד הכדורמים, על מנת להעפיל אל המשחקים האולימפיים. העוזר של שונית סטרוגו במשימה ביוון הוא לא אחר מאשר המאמן הראשי של הבוגרות והמנהל המקצועי של כדורמים הנשים באיגוד, דימיטריס מברוטאס היווני.

יו"ר איגוד הכדורמים וחברת הנהלת הוועד האולימפי רויטל גלוסקא כהן: "הצעירות שלנו הרשימו בניצחונות על גרמניה וצ'כיה בטורניר והראו כי יש המשכיות להצלחות. אנחנו בטופ 10 של אירופה בכל הגילאים וזה הפך להרגל".