הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האסקפיזם המושלם: באוסטרליה עסקים כרגיל

בצל הקורונה, הענף הפופולרי במדינה יצא לדרך. צפו בכתבה

גבריאל היידו
גבריאל היידו  19.03.20 - 18:34

"זמנים נואשים דורשים אמצעים נואשים" אמר הרופא היווני הידוע היפוקרטס, כן, ההוא שכתב את שבועת הרופאים המפורסמת. ולמי שלא יודע, עבור חובבי הספורט אלו אכן זמנים נואשים.

היום כדי לראות קצת אקשן על המגרש צריך לסור כל הדרך עד לאוסטרליה הרחוקה , ואם יש משהו שמסמל ספורט בתנאים קשים הרי זהו הכדורגל בחוקים אוסטרליים- "אוזי רולס" או "פוטי" כמו שקוראים לו שם בחיבה.

בזמן שבכל העולם ליגות מושבתות, באוסטרליה תיפתח מחר העונה של הספורט הכי פופולרי במדינה. ואם אתם מנסים להבין איך באחד הענפים הכי פיזיים בעולם משחקים תחת הסיכון של וירוס הקורונה, צריך לנסות להבין את הראש של העם, שסוגד לספורט בצורה בלתי פרופורציונלית
האוסטרלים לא ממש יודעים איך להתייחס לאיום של הקורונה. מצד אחד ליגת הכדורסל הופסקה השבוע במהלך סדרת הגמר, אבל כדורגל משחקים כרגיל, חוץ משתי קבוצות שנמצאות בבידוד.

לעומת זאת עונת הפורמולה אחת הופסקה ממש לפני תחילתה במלבורן בעקבות פרישתה של קבוצת "מקלארן" אצלה אחד הטכנאים נושא את נגיף הקורונה. אלפי הצופים שחיכו שעות בתור נאלצו ללכת מאוכזבים, אבל גם די שאננים.

על רקע כל זה כולם במדינה חיכו לראות מה עם ה"פוטי" שלהם- בכל זאת, משחק ממוצע בליגה מושך אליו שלושים וחמישה אלף צופים- הממוצע הרביעי של ליגה כלשהי בעולם.  פחות מ-48 שעות לפני הפתיחה הגיעה ההודעה שהתקבלה בתמיכה של 88 אחוזים מהשחקנים וכל 18 הקבוצות - ממשיכים כרגיל על אף הסיכונים.

ראש ממשלת אוסטרליה יישר קו עם ההחלטה בלית ברירה, בכל זאת מדובר באקספיזם המושלם- ספורט שמגלם שילוב של מספר ענפים, אתלטים שצריכים כושר של שחקן כדורגל, עם יכולות אתלטיות של שחקני פוטבול- ואת כל זה עושים בלי קסדות ועם חוקים שמתאימים לעם קשוח במיוחד.

אז מחר באיצטדיון שבדרך כלל מכיל כ-100,000 צופים תתחיל עונה מוזרה עם זמן משחק מקוצר, ומקסימום של 153 משחקים, חצי מעונה רגילה. כל זה קורה בצל הסיכוי הסביר שכל מקרה של קורונה ישבית אותה לתקופה. גם השחקנים מנסים להתרגל לרעיון של משחק ללא קהל, ומתחיל לחגוג שערים בצורה שמסכמת את התורה כולה על רגל אחת.