הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איפה הכסף? תשלומי רשת הביטחון שלא הגיעו

הכסף שהובטח עוד לא עבר, חשש ממצב חירום. צפו בכתבה

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  27.10.20 - 14:41

רק ביולי האחרון הספורט עוד חווה אנחת רווחה: שר התרבות והספורט, שר האוצר, ראשי המנהלות ובעלי הקבוצות יצאו עם הבשורה - "יש רשת ביטחון". 110 מיליון שקלים, 75 לכדורגל ו-35 לכדורסל, יועברו לקבוצות כדי לסייע על הפגיעה בהכנסות עקב התפרצות נגיף הקורונה בישראל. אלא שהבטחות לחוד, ומציאות לחוד: 105 ימים עברו, והכסף עדיין לא בחשבונות של הקבוצות, שאחרי סגר נוסף, מתחילות לאבד סבלנות.

"אם לא יגיע הכסף, לא נוכל לשלם משכורות. חד וחלק", אומר יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו. "הקבוצות מתמוטטות. בבקשה, תעזרו לנו", יצא בעלי הפועל ירושלים, אייל חומסקי בקריאה ברורה. בינתיים, נושאים עיניים לתאריך היעד: 9 בנובמבר. "אני מקווה שעד אז הקבוצות יראו מקדמות בחשבון שלהן", אמר יו"ר מנהלת הכדורגל ארז כלפון, "על מנת להרים את הראש מעל המים". ומה אם לא? "אם הכספים לא יגיעו בסופו של דבר, נראה קבוצות מתפרקות", אמר יו"ר מכבי ראשון לציון, יצחק פרי. צפו בכתבה מ"חדשות הספורט".

בתגובה לכתבה נמסר ממשרד האוצר:  "אנא פנו בנושא אל משרד התרבות והספורט."

ממשרד הספורט נמסר בתגובה: "שר התרבות והספורט חילי טרופר, הנחה את הגורמים המקצועיים במשרד, לתת עדיפות עליונה לסוגיה זו. בהנחיית השר, המשרד פועל ללא לאות, על מנת שהתקציב יעבור מהר ככל הניתן, לקבוצות.

המשרד סיים לכתוב את המבחנים, ויצא להערות ציבור. המשרד דן בהערות, והעביר למשרד המשפטים כמקובל. מיד עם אישור המבחן, ע"י משרד המשפטים, וחתימת השר על התבחינים-
המשרד יפרסם את המבחן, ויחלק את הכסף לקבוצות."