הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לואיס המילטון נבחר לספורטאי השנה של BBC

ליברפול חגגה, קלופ הוא המאמן - וראשפורד זכה לכבוד מיוחד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.12.20 - 08:10

שנת 2020 מתקרבת לסיומה, ואיתה מגיעים גם סיכומי השנה - שהיתה מאתגרת במיוחד עבור כל בני האדם, ובמיוחד עבור חובבי הספורט. באי הבריטי סיכמו אתמול (ראשון) את "שנת הקורונה" עם ה"ספוטי", טקס פרסי הספורט של רשת ה-BBC, שבחרה את אנשי השנה בספורט הבריטי והעולמי.

מנצח אחד מרכזי היה לטקס, וקוראים לו לואיס המילטון: נהג הפורמולה 1, שהשווה השנה את שיאו של מיכאל שומאכר האגדי עם שבע זכיות בתואר העולמי, נבחר לתואר ספורטאי השנה. במקום השני נבחר קפטן קבוצת הכדורגל של ליברפול, ג'ורדן הנדרסון (שהניף השנה תואר אליפות היסטורי עבור המועדון, אחרי שלושים שנה), ושלישית נבחרה הולי דויל, רוכבת סוסים שעשתה היסטוריה - כשהפכה לאישה הראשונה שסיימה רביעית באליפות הבריטית של 2020.

כצפוי, ליברפול עמדה במרכז הטקס - כאשר זכתה בתואר "קבוצת השנה", ויורגן קלופ, האיש שהביא אותה אל הארץ המובטחת, נבחר לתואר מאמן השנה. קלופ אמר בטקס: "זה מגיע לקבוצה שלי, שעשתה עבודה נהדרת. זה היה שילוב בין כישרון, אופי, תשוקה והכוח של המועדון. כל זה ביחד הוביל לרגע הגדול שבו הפכנו לאלופים".

חביב נורמגומדוב, לוחם ה-MMA שפרש לפני כחודשיים עם מאזן של 0:29, נבחר לספורטאי העולמי של השנה כשעקף שמות כמו הקופץ במוט ארמנד דופלנטיס, הכדורסלן לברון ג'יימס, שחקן הגולף האמריקני דסטין ג'ונסון ועוד. מרקוס ראשפורד זכה לפרס מיוחד על תרומתו לחברה, בעקבות העלאת המודעות שלו לעוני בקרב ילדים, ומאמציו למען ארוחות חמות בבתי הספר.