הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רק אחד יישאר לעמוד: ווקר VS סנטוס

הכישרון השנוי במחלוקת או אומן הנוקאאוט, מי ינצח?

צחי בניטה  02.10.21 - 10:28

תגיות: UFC

שני סטרייקרים ברזילאים, רק אחד יישאר לעמוד.

עולם הלחימה מתחלק לשניים בהקשר של ג׳וני ווקר. יש הטוענים שמדובר בבלון נפוח במיוחד שעתיד להתפוצץ בגדול בעוד האחרים חושבים שמדובר בכישרון יוצא דופן שזקוק לליטוש. מה שבטוח זה שאי אפשר להישאר אדישים ללוחם המרתק הזה ובטח שאי אפשר למצמץ בקרבות שלו.

להבדיל מג׳וני (בונס ג׳ונס) האמריקאי שמסתבך שוב בפלילים לאחר שתקף את ארוסתו לעיני ילדיו לפני מספר ימים, ג׳וני הברזילאי יעלה ביום ראשון לפנות בוקר לקרב החשוב בקריירה שלו: לראשונה יילחם בקרב המרכזי ב-UFC נגד טיאגו ״הפטיש״ סאנטוס בקרב כל ברזילאי.

ווקר פרץ ל-UFC בסערה גדולה אחרי שזכה בחוזה בתכנית של ה-UFC ״הקונטנדר״. אחרי שלושה ניצחונות בנוקאאוטים מדהימים בזמן כולל שארך פחות מ-3 דקות, הפך ווקר לאחד השמות המדוברים בתחום. הנוקאאוטים המטורפים כללו מרפק לראש בעמידה, אגרוף בסיבוב וברך מעופפת. כל זה קרה בתקופה של שלושה חודשים וחצי בלבד. לא רק הנוקאאוטים הטריפו את הקהל אלא גם חגיגות הניצחון, הסגנון השחצני והאתלטיות המרשימה.

רבים חשבו שמדובר בדבר הבא אך החגיגות היו מוקדמות למדי. בסיום הקרב השלישי, ווקר חגג את הניצחון בריקוד התולעת האדיוטי שלו ופרק את הכתף בצורה ביזארית. הוא נזקק לניתוח לא פשוט ונעדר מהכלוב שמונה חודשים. כשחזר, הפסיד בנוקאאוט מפתיע למתאבק השמיימי והמוגבל, קורי אנדרסון, מה שפוצץ את הבלון הנפוח הברזילאי.

ווקר המאוכזב החליט לעזוב את ברזיל ומלאכת הליטוש הוטלה על פיראס זאהבי, המאמן הקנדי של ג׳ורג׳ סנט פייר ורורי מקדונלד שנחשב לאחד הטובים בתחום. המעבר לא הוביל לניצחון בקרב הבא שלו נגד קרילוב אבל ווקר הגיע להחלטת השופטים שתרמה לו דקות כלוב יקרות.

כשהציפיות כבר ירדו, עלה לקרב הבא שלו נגד ראיין ספאן, בעצמו לוחם בנסיקה ב-UFC. הפעם ווקר החליט במפתיע לעזוב לאירלנד ולהתאמן במחנה SBG של ג׳ון קבאנה, מאמנו של קונור מקגרגור. למרות שחטף שני נוקדאונים והיה בדרך להפסד נוסף, הצליח להתאושש ובקאמבק מדהים בסיבוב הראשון ניצח בנוקאאוט לאחר מכות מרפקים ואגרופים. הניצחון שוב הוכיח שווקר מסוכן ויש לו ארסנל מכות רב ומגוון אבל הוא עדיין לוחם מאוד פגיע ולא יציב.

הקרב נגד סאנטוס צפוי לספק לנו תשובות נוספות לגביו. הוא הולך לפגוש את אחד מאומני הנוקאאוט הגדולים ב-UFC. טיאגו סאנטוס נמצא במקום השני בהיסטוריה בכמות הנוקאאוטים בארגון עם 11 כאלה. שלושה לוחמים עם 12 נוקאאוטים מקדימים אותו ובראשון בבוקר הוא יוכל להצטרף אליהם.

היתה לי הזכות לפני שנתיים להיות נוכח בהיכל בפראג ולצפות בסאנטוס מנצח את בלאחוביץ׳ בנוקאאוט. למי ששכח בלאחוביץ׳ הוא האלוף הבלתי מעורער כיום ב-UFC. הניצחון הגדול אז של סאנטוס, העניק לו קרב אליפות נגד ג׳ון ג׳ונס. סאנטוס היה היחיד שסחט מג׳ונס הפסד בהחלטה חצויה ואת זה הוא עשה כשבמהלך הקרב הוא קרע ברגל שמאל 4 רצועות ובשתי הרגליים קרעים במיניסקוס. לאחר החזרה מהפציעה הקשה סאנטוס כבר הפסיד בשני הקרבות הבאים ורחוק מאוד מקרב אליפות נוסף, כשגם עבורו זו הזדמנות פז לחזור עם ניצחון לאחר פציעה קשה ושלושה הפסדים רצופים.

לדעות ופרשנויות נוספות - היכנסו לקבוצת הפייסבוק של קהילת ה-MMA הוותיקה בישראל.