הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בגיל 42: טשיירה זכה באליפות ה-UFC

צפו בקרב: הפך למבוגר ביותר להשיג את התואר לראשונה בחייו

צחי בניטה  31.10.21 - 00:34

תגיות: UFC

גלובר טיישיירה הברזילאי עשה היסטוריה והפך לאלוף השני המבוגר ביותר בהיסטוריה של הארגון בגיל 42.

הברזילאי, שנלחם ב-UFC בעשור האחרון, הגיע לקרב נחוש במטרה לזכות בתואר הנכסף. מיד עם פתיחת הקרב הוריד את האלוף הפולני בלאחוביץ׳ לקרקע ושלט עם מכות לכל אורך הסיבוב הראשון. בסיבוב השני היה זה דווקא הברזילאי שזיעזע את הסטרייקר הפולני בעמידה ושוב הצליח להוריד לקרקע. הפעם הוא גם הכניע אותו עם חניקה אחורית. זה לא רק הניצחון המפתיע וההיסטורי אלא גם הקלות בה הדברים נעשו.

עם סיום הקרב טיישיירה קרא לקרב נגד הקונטנדר המוביל, הצ׳כי יירי פרוחאזקה, שמספק קרבות מלהיבים והפך לשם גדול בארגון למרות שניצח שני קרבות בלבד.

בקרב על התואר הזמני ניצח האלוף לשעבר פטר יאן בצורה משכנעת כצפוי. יאן שלט במימד העמידה עם מכות טובות שהסבו נזק ליריבו קורי סנדהגן. הקרב הסתיים בהחלטה אחידה לטובת הרוסי וכעת כולם מצפים לקרב החוזר נגד האלוף אלג׳מיין סטרלינג.

איסלם מחצ׳ב, שותף האימונים של חאביב נורמאגומדוב ומי שנחשב ליורשו במחלקת הלייטווייט, ניצח בצורה מוחצת בהכנעת הקימורה בסיבוב הראשון. מחצ׳ב נלחם לראשונה נגד כוכב בעל מעמד ורזומה, דן הוקר, והוכיח שהוא שייך לרמות הגבוהות במחלקה. רבים כבר כעת צופים שהוא עתיד להשתלט על המחלקה ולזכות בעתיד הקרוב בתואר האליפות.

באחד מהרגעים המטורפים שקרו בעת האחרונה בכלוב ה-UFC ובזירות הלחימה בכלל, הלוחם הצ׳צ׳ני חמזאט צ׳ימייב הניף את יריבו הסיני באוויר והחל לדבר עם נשיא הארגון, דיינה ווייט, רגע לפני שיריבו מוטח בקרקע. צ׳ימייב לא השאיר סיכוי ליריבו והרדים אותו בחניקה אחורית. לפני כשנה הגיע צ׳ימייב לארגון בסערה וניצח שלושה קרבות בצורה דומיננטית שהפכה אותו לסנסציית רשת. הרבה בזכות הפה הגדול שלו. לאחר שהייה מחוץ לכלוב עקב סיבוכים של מחלת הקורונה כעת הוא חזר בגדול כשהשפיל את המדורג 11 במחלקה והציפייה לקרב הבא שלו כבר בשיאה.

לדעות ופרשנויות נוספות - היכנסו לקבוצת הפייסבוק של קהילת ה-MMA הוותיקה בישראל.