הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שרצקי, ברקוביץ' ואוסטפלד זכו במפעל חיים

אגדות הספורט הישראלי זכו לכבוד גדול באירוע ה-65 למכון וינגייט

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  05.04.22 - 20:49
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

תגיות: ליגת העל

היום (חמישי) התקיים האירוע החגיגי לציון 65 שנה למכון וינגייט, ובו הגדולים ביותר יקבלו קרדיט. במסגרת הטקס יזכו ספורטאים ואנשי ספורט בולטים בפרס מפעל החיים באירוע אותו אירח מכון וינגייט, כחלק מחגיגות 65 שנה למכון.

אז מה בתפריט? מיקי ברקוביץ', כדורסלן העבר של נבחרת ישראל, זכה בפרס הספורטאי. אורנה אוסטפלד, מאמנת כדורסל הנשים, מאמן השחייה הפראלימפי, יעקב בנינסון, ומוריס סמדג'ה, ממייסדי הג'ודו בישראל, זכו גם הם. איזי שרצקי זכה בפרס לאיש הניהול בתחום הספורט, בעוד ברוך שפירא, מקים אגודת אתלטי הנגב, זכה בפרס לאיש חינוך. הפרסים יוענקו בחמישי הקרוב.

מיקי ברקוביץ' התייחס: "הייתה אישה טובה שהפכה אותי למי שאני. טל ברודי זוכר אותי אוכל בננה ומקפיץ בדיזינגוף, הוא שאל אותי אם אני הילד עם הבננה. אמרתי שכן. החלום שלי התגשם, שיחקנו ביחד. הוא היה דוגמא בשבילי. הפרס נכנס לי ללב".

איזי שרצקי בחר להודות למשפחתו: "תודה לאשתי וילדיי. 23 שנים יחד בקריית שמונה, לא קל. בשנים הראשונות הייתי שם 3 פעמים והם באו איתי, לא הייתי עושה זאת בלעדיהם".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, התייחס לפרס: "ברכות חמות לזוכים ולזוכות בפרס מפעל חיים בספורט שמוענק השנה לראשונה. פרס מפעל חיים בספורט מבטא את ההערכה העמוקה שיש לנו לאנשים ולנשים שהקדישו את חייהם לערכי הספורט ולקידום הספורט. משרד התרבות והספורט בראשותי מתחיל כאן מסורת של הכרת תודה לאלו שתרמו תרומה משמעותית לספורט הישראלי בעשייה מבורכת רבת שנים. יש לנו אנשים מופלאים בספורט הישראלי ואני שמח על ההזדמנות לעצור לרגע ולומר להם תודה גדולה בשם כולנו".