הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מרכז הספורט בת''א נקרא על שם סילבן אדמס

המתקן באונ' יורחב ויכלול בריכה אולימפית: "יעזור לספורטאים ברמה עולמית"

איתי קאשי
איתי קאשי  12.05.22 - 00:15
מימין לשמאל: שחר ריסמן, סילבן אדמס, אנדי מרוז, פרופ' אריאל פורת, פרופ' חגי פיק (צילום: חן גלילי)
מימין לשמאל: שחר ריסמן, סילבן אדמס, אנדי מרוז, פרופ' אריאל פורת, פרופ' חגי פיק (צילום: חן גלילי)

תגיות: סילבן אדמס

בטקס חגיגי שהתקיים היום (רביעי) התכבדה אוניברסיטת תל אביב לקרוא למרכז הספורט ע"ש סילבן אדמס. בכך למעשה הורחב קומפלקס סילבן אדמס לספורט הפועל באוניברסיטה ויכלול מעתה את "מרכז הספורט" ואת "המכון למצוינות בספורט".

במסגרת התמיכה של מר סילבן אדמס ב"מרכז ספורט", המרכז יורחב וישודרג, ויכלול מכשור ומתקנים מהמתקדמים ביותר לשיפור הישגיהם של הספורטאים הישראליים ולרווחת הקהילה. בנוסף, תבנה בריכה אולימפית חדשה בהתאם לסטנדרטיים הבינלאומיים המובילים. הבריכה המקורה תשמש את הספורטאים האולימפיים במגוון רחב של ענפי שחייה והיא תאפשר להם להתאמן בתנאים הטובים ביותר, במטרה להגיע להישגים בתחרויות הבינלאומיות

בנוסף, במהלך האירוע הוענקו גם מלגות לימודים לספורטאים האולימפיים, השחיינית אנדי מרוז (סטודנטית לרפואה בתוכנית ניו יורק), והשחיין שחר ריסמן (סטודנט לתואר שני בתוכנית רקאנטי בפקולטה למנהל). המלגות נועדו להכשיר את הספורטאים לקריירה חדשה מיד עם פרישתם מהחיים הספורטיביים. המלגות הוענקו ע"י מנהל מכון סילבן אדמס לספורט, פרופ' חגי פיק וספורטאית העבר לימור מזרחי שמנהלת את פרויקט "היום שאחרי" בוועד האולימפי.

 פרופ' אריאל פורת, נשיא אוניברסיטת תל אביב, מסר דברים בטקס: "סילבן ביסס היום את מעמדו כ"מר ספורט" של ישראל.  מדובר באחד הפילנטרופים הנדיבים ביותר בארץ, שתרם למטרות רבות ומגוונות כאן. הוא ציוני במלוא מובן המילה, וממשיך את דרכם של הוריו המנוחים, מרסל ואנני אדמס, שגם היו ציונים ונדבנים ידועי שם".

אדמס עצמו נכח באירוע ודיבר בהתרגשות: "לקחתי על עצמי להשקיע בתשתיות הספורט בישראל. מרכז הספורט הוא ספינת הדגל במשימה זו, והוא יאפשר טיפוח של ספורטאים ברמה עולמית אשר יביאו לכאן מדליות מהזירה הבינלאומית.  אנחנו זקוקים רק למתקנים ראויים ולאימון נכון. השילוב של מרכז הספורט והמכון למצוינות בספורט על שם סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב יספק את התמיכה החיונית הזאת".