סואץ-קרני: "אשאר קשורה לעולם הכדורסל"

ליגת הנשים חוגגת פתיחת עונה. שטרק: "זוכות ליותר במה"

גיל לוין
גיל לוין  15.10.18 - 21:31
תחילת כתבה

ליגת העל בכדורסל נשים פותחת עונה חדשה וחגגה הערב (שני) את המאורע בטקס חגיגי שנערך באולמי אפקה, בהשתתפות בכירי הענף וכמובן, גם שחקניות הליגה.

במהלך האירוע דיברו עופר בוסתן ראש מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט, איילת דרורי סמנכ"ל כספים של הטוטו, עמרית ינילוב עדן מנכ"לית אתנה וגליה וולך יו"ר נעמת. בנוסף, אורי בן סימון מנכ"ל אשדוד ואיזי צ'יניו יו"ר בנות הרצליה העניקו פרס הוקרה לנעמי קולודני וליעד סואץ-קרני שתלו את הנעליים ופרשו ממשחק פעיל.

איריס שטרק, יו"ר מנהלת הליגה, תיארה את ההתרגשות וסיפרה על השינויים שחלו בתפיסה הציבורית כלפי ליגת הנשים: "אני חושבת שהיום אנחנו מקבלות יותר במה מפעם, יש התעניינות באיזה שחקניות יגיעו, מי יהיו המאמנים ואנחנו רואים מגמת עלייה גם ברשתות החברתיות".

במהלך השנתיים האחרונות, הובילה שטרק מהלך כלכלי שהביא ליציבות כלכלית בליגה והבטיח לכל קבוצה תקציב רב שנתי של חצי מיליון שקלים למשך חמש שנים. "אמנם שינינו מציאות, אבל זה עדיין לא מספיק. מתוך התקציב השנתי רק 20 אחוזים מגיעים לספורט מקצועני לנשים בכלל, המציאות הזאת היא בלתי נסבלת וחייבים להגיע לשיוויון".

בנוסף, סיפרה שטרק על המטרות העומדות בפני מנהלת ליגת הכדורסל לנשים בעתיד ועל התקוות לעונות הבאות: "אני מקווה שבעוד שנתיים-שלוש נוכל לראות ליגה של 12 קבוצות, ליגה של שחקניות שרובן ישראליות שייצרו עניין רב והקהל יכיר אותן, ליגה עם אולמות עמוסים בקהל, תקציב הולם ומגרשים ראויים בעלי כל היכולות".

כמו כן, בסיום הטקס חלקו כבוד לשתי השחקניות, ליעד סואץ-קרני ונעמי קולודני, שהודיעו עם סיום העונה החולפת על פרישתן ממשחק פעיל. הראשונה סיפרה על התחושות: "הרגשתי שזה הזמן הנכון להגיד שלום, הצלחתי לבלות שנה-שנתיים עם הדור הצעיר והמאוד מוכשר שלנו ואני מקווה שהעברתי להן כמה מהמסרים שרציתי, ואני רגועה שהכדורסל בידיים טובות".

סואץ-קרני רמזה כי היא לא הולכת להיפרד מעולם הכדורסל: "כרגע אני לוקחת קצת זמן לחופש. אין לי ספק שאני אשאר קשורה איכשהו לכדורסל, אבל כרגע במינון די נמוך". ואפילו שיתפה בהימור הפרטי שלה על זהות האלופה הבאה: "אני חושבת שרמת חן יכולה לתת פייט רציני, גם ברמלה בנו קבוצה די אימתנית ובכלל אני חושבת שיש סגלים טובים ומאוזנים בליגה, כל אחת יכולה להפתיע".

הדפס