הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אנחנו לא נסתפק רק בהגעה לפיינל פור"

עומרי צירלין על ההצלחה של מכבי חיפה: "אנחנו שייכים לרמות האלה"

איתי קאשי
איתי קאשי  06.03.22 - 19:01
"הוכחנו שאנחנו שייכים לרמות האלה" (קרדיט: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)
"הוכחנו שאנחנו שייכים לרמות האלה" (קרדיט: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

מכבי חיפה בכדורסל נשים נמצאת בתהליך בנייה מבוקר בשנים האחרונות: בעונת 20/19 חזרה לליגת העל אחרי היעדרות של 40 שנה, בשנה שעברה כמעט והצליחה להגיע לפיינל ופור, וכעת היא מוליכה את הליגה ונחשבת לאחת הקונטנדריות הברורות לאליפות. מאמן הקבוצה, עומרי צירלין (35) נמצא בחיפה עוד כשהייתה בליגה הלאומית בעונת 15/14, ויום לפני (שני) המשחק מול אליצור רמלה, הוא סיפר לאתר ערוץ הספורט על העונה המיוחדת של הקבוצה מכרמל.

מה ההסבר המקצועי שלך להצלחה של הקבוצה?
אני חושב שקודם כל העובדה שבנינו המשכיות בסגל. תמר זינגר שנה שלישית בבוגרות, אופיר קסטן שנה שנייה בקבוצה, שי אלון שנה רביעית בקבוצה. הצלחנו לבנות סגל ישראלי שרץ שנים, והשחקניות יודעות איך אני רוצה שהדברים יתחברו.

ומבחינת הזרות בקבוצה, מה מבדיל אותם מהזרות מבשאר הקבוצות בליגה?
הבאנו שלוש שחקניות מאוד מנוסות, שכבר שיחקו ומכירות את ישראל. צ'לסי הופקינס כמובן מכירה טוב מאוד את ישראל, היא משחקת כאן כבר שנים. היא הייתה בהרצליה, ר''ג חולון, ככה שהעניין של ההתאקלמות שלה כאן הוא לא פקטור, ואפשר להרגיש שהיא תפסה פיקוד במובן החיובי של הדבר. זה לא רק העניין שהן שחקניות טובות, זרות טובות יש בכל הקבוצות בליגה, אבל החיבור בקבוצה חיזק את היכולת.

רשמתם שני ניצחונות גדולים על מכבי אשדוד והפועל ראשל''צ בשבוע האחרון, כמה זה היה חשוב לכם?
אין ספק שהיה מדובר במשחקים חשובים שהרימו את המורל. אני חושב שהבנות ראו שהם יכולות להתחרות בקבוצות הטובות ביותר, ראשון הכניעו אותנו ללא תנאי במשחקים הקודמים, ושני הניצחונות האלה הראו שאנחנו באמת שייכים לרמה הזאת.

יש דגשים מקצועיים שאתה שם יותר דגש עליו בזמן האחרון?
אני חושב שזה החזרה למשחק הגנה שלנו, שמנו על זה דגש בזמן האחרון, ספגנו פחות מ-70 נק' במשחקים האחרונים ואנחנו רוצים לשמור על הסטנדרט הזה.

אתם נכנסים לשלבים המכריעים של העונה, איך אתה מביא את הקבוצה שלך לשיא אחרי עונה כזו מתישה?
הכי חשוב להישאר בריאים, ולהיות חיוביים, מהניסיון שהספקתי לצבור בכדורסל למדתי שזה מסתכם בזה כשמגיעים לשלבים האלה בעונה. אנחנו מכוונים הכי גבוה שאפשר ומודעים לכך שהכול יכול לקרות, המטרה היא בלי ספק פיינל פור, ומשם נראה. אנחנו עמדנו ביעד שהצבנו לעצמנו בתחילת עונה, אבל ואנחנו לא מסתפקים בזה, חשוב לנו להבטיח את היתרון ביתיות בהמשך. בינתיים אנחנו מנסים להתכונן לכל משחק וכל יריבה.