הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארז: "המטרה הראשונה היא לפתח שחקניות"

מאמן ראשל"צ לפני חצי הגמר: "לא סותר את המטרה השנייה, לזכות באליפות"

איתי קאשי
איתי קאשי  13.03.22 - 13:42

שלב הבית העליון בליגת העל לנשים לכדורסל הגיעה לסיומו, ובסיום עונה מורכבת ובלתי רגילה ארבע קבוצות הגיעו אל הישורת האחרונה: הפועל ראשל''צ, מכבי חיפה, מכבי אשדוד ואליצור רמלה. היום (ראשון) נערכה מסיבת עיתונאים לקראת סדרות חצי גמר הפלייאוף שיפתחו מחר, כשהפועל ראשל''צ תארח את אליצור רמלה, ומכבי חיפה את מכבי אשדוד.

הילה קניסטר בן דוד, יו''ר מנהלת הליגה, אמרה בפתיחה: "זאת הייתה עונה מטורפת, התמודדנו בה עם לא מעט קשיים. אני מאחלת לנו דברים בריאים, ושנתחיל מחדש לכוחות מחודשים". לאחר מכן יו''ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, הוסיף: "היו הרבה רגעים שהייתי בטוח שהליגה הזאת לא תמשיך להתקיים ולהגיע לסיום, אבל אני שמח שהגענו לשלב הזה. לאור ההתנהלות בשנה הזאת אני פונה אישית לכל ראשי הקבוצות ואומר להם: תרגיעו קצת. השיח החברתי בין הקבוצות היה לא ראוי, אנחנו סך הכול רוצים לעשות ספורט טוב. אני מקווה שמשחקי הפלייאוף יביאו עוד קהל, חלק מהקבוצות מביאות קהל וחלק לא".

המאמן של המדורגת ראשונה הפועל ראשל''צ, זיו ארז, התייחס לכך שקבוצתו, שנחשבה לחממה לגידול שחקנים, הפכה לקונטנדרית לאליפות: "בראיון בתחילת העונה אמרתי שאנחנו פלטפורמה לשחקניות לפרוח, אבל זה לא סותר לזכות באליפות. המטרה הראשונה שלי היא קודם כל לטפח שחקניות שיגיעו לרמות הגבוהות".

הכוכבת של ראשל''צ, ג'ני סימס, שיבחה את ארז ואמרה שהוא האחראי המרכזי להצלחה של הקבוצה: "'זיו המשוגע' הוא מי שמניע את התרבות שיש בקבוצה הזאת. יש לנו שחקניות צעירות שמתפתחות והופכות לכדורסלניות מצוינות. התמודדנו טוב מאוד עם הקורונה, וזה משהו שקורה בכל העולם, הולך להיות קרב קשה, ואנחנו רוצים שאוהדים יגיעו לתמוך בנו".

שירה העליון, מאמנת רמלה התייחסה לרכבת ההרים שעברה עלך הקבוצה: "הייתה לנו עונה פחות טובה, אבל מבחינתי ביום שני העונה נפתחת. רמלה מועדון מפואר, אני מאמינה בשחקניות שלי. מולנו עומדת קבוצה עם מאמן ותיק והMVP. קבוצה שניצחה אותנו פעמיים, אנחנו מגיעים בלי יתרון ביתיות אבל הכול פתוח".

שי אלון, הקפטנית של מכבי חיפה אמרה: "אנחנו חדשות במעמד הזה, וזה מרתק. עשינו שנה מאוד מעניינת, לא חושב שמישהו חשב בהתחלה שנהיה כאן, אבל ככל שהעונה התקדמה הבנו שאנחנו עושות עבודה מדהימה. אנחנו מאוד מתרגשות, יש נגדנו קבוצות מצוינות, אבל אנחנו מאוד מקוות להמשיך להפתיע".

מאמן חיפה עומרי צירלין הוסיף: "אנחנו חדשים במעמד, אבל אנחנו כן רצינו וכיוונו לפיינל פור, ואני שמח שהגענו לזה. מאוד חשוב לנו שחקניות בית כמו שיש לנו, ומאוד חשוב לנו לייצר צביון ישראלי בקבוצה. אנחנו מצפים מול אשדוד שהקהל ייתן לנו את הדחיפה שאנחנו צריכים. אלו הרגעים שבשבילם כל שחקנית ומאמנת עובדים כל השנה".

יאיר מור יוסף, עוזר מאמן מכבי אשדוד הגיע במקום עדן ענבר שנעדר מהמסע''ת ואמר: "זה כבוד לשבת בשולחן עם זיו, שאפו על כל מה שאתה עושה, אתה לימדת אותי כדורסל. התחלנו את העונה לא בצורה טובה טובה, אבל עשינו שינויים, ואני שמח שהצלחנו להשיג יתרון ביתיות".