הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חינכנו את הבנות שאין דבר כזה מקום שני"

ראשל"צ מחפשת זכייה היסטורית בגביע. בחולון בטוחים: "אפשר לעשות את זה"

איתי קאשי
איתי קאשי  23.03.22 - 17:40

(קרדיט צילום: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

הערב התקיימה מסיבת העיתונאים לקראת גמר גביע המדינה לנשים בכדורסל שייערך מחר (חמישי), בין הפועל ראשל''צ לאליצור חולון באולם ה"דרייב אין" בתל אביב (18:30, 5PLUS). במשחקי חצאי הגמר שהתקיימו ביום שני האחרון, ראשל''צ גברה 68:81 על מכבי חיפה, אך ההפתעה הגדולה של השלב רשומה על אליצור חולון, הקבוצה הציגה היחידה מהפלייאוף התחתון בליגת העל, שחוללה הפתעה וניצחה 71:74 את מכבי אשדוד.

עדן ציפל, הגארדית בת ה-20 של ראשל''צ התייחסה לעובדה שקבוצתה רחוקה שמחק אחד מהיסטוריה, ותואר בכורה למועדון הצעיר: "זה מאוד מרגש. אנחנו עובדות קשה, ואני רוצה שנצליח לשחק את המשחק שלנו". ציפל הוסיפה בהמשך: "זה משהו חדש בשבילי, בחיים לא הייתי בסיטואציה כזאת. הדבר היחידי שאני מתמקדת בו זה להרים את החברות שלי, ושהקבוצה הטובה תנצח, מקווה שזאת תהיה אנחנו".

מאמן ראשל''צ, זיו ארז, חיזק את דבריה של ציפל: "המועדון הזה מיוחד, יש כאן שחקניות שמשחקות כאן מגיל צעיר, ומבלי לפגוע בקבוצות אחרות, אין עוד מועדון כזה בארץ, אנחנו חינכנו את הבנות אצלנו שאי אפשר להיות מקום שני". בנוגע לכך שראשון משמשת חממה לכדורסלניות ישראליות, ארז אמר: "השאיפה שיהיו להן הצעות ולא מהארץ. אנחנו רוצים שהן ילכו לרמות הגבוהות באירופה".

מי שתנסה למנוע מראשל''צ גביע ראשון למועדון היא אליצור חולון, שדווקא בסיום העונה, הראתה את הכדורסל הטוב ביותר שלה. מאמן הקבוצה, רועי אייזנברג אמר: עברנו עונה לא פשוטה, ובגביע הגענו לכמה פיקים טובים  והעפלנו לגמר. יש לנו הרבה כבוד לראשון, אבל הגענו לפה בשביל לקחת גביע". קפטנית הקבוצה, דניאל אדאמס טענה כי הכול פתוח מחר, למרות שחולון מגיעה כאנדרדוגית ברורה: " הייתה לנו שנה לא פשוטה, ואיבדנו שחקניות, אבל הצלחנו להתאחד כקבוצה מול אשדוד. זאת קבוצה חדשה לחלוטין, ואנחנו יכולות לעשות את מחר".