הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רוצה להמשיך באירופה": רבר מככבת ברומניה

חודשיים וחצי לאחר המעבר, הפורוורדית מצאה את מקומה: "לא נופלת מאף אחת"

איתי קאשי
איתי קאשי  26.03.22 - 19:47
המשיכה את אותה יכולת מחולון. רבר (קרדיט: איגוד הכדורסל)
המשיכה את אותה יכולת מחולון. רבר (קרדיט: איגוד הכדורסל)

נהוג להגיד ש"עדיף מאוחר מאשר אף פעם", ובמקרה של דניאל רבר, שחקנית הנבחרת שהייתה לאחת הישראליות המובילות בליגת העל בשנים האחרונות, הביטוי הזה מתאר במדויק את המעבר שהפורוורדית עשתה באמצע העונה מאליצור חולון, לספאנטו גאורגה, אלופת רומניה בשש השנים האחרונות. השחקנית בת ה-25 שיוועה לעשות את הקפיצה מעבר לים, וההתעניינות מצד קבוצה שהיא חברת קבע ביורוקאפ הובילה את רבר לבצע את המהלך ולחתום בספאנטו, ועד כה, נראה כי הבחירה די מוכיחה את עצמו.

ההתחלה של רבר בספאנטו הייתה לא פשוטה, שכן מספר ימים לאחר שנקלטה בקבוצה, נדבקה בקורונה ונכנסה לבידוד. לאחר ההסתגרות בבית, רבר השתלבה מהר מאוד בקבוצה, והמספרים שלה עד כה לגמרי מראים את זה: ב-11 המשחקים בהם השתתפה רבר מחזיקה בממוצע של 13 נק' למשחק, ירידה מינימלית ביחס ל-13.7 נק' שקלעה מוקדם יותר העונה בחולון. גם באלמנט במשחק שאיתו היא הכי מזוהה, ריבאונדים, רבר ממשיכה לגלות יציבות, ואפילו להראות שיפור עם 12.45 ריב' למשחק, עלייה קטנה ביחס ל-12 כדורים חוזרים שקטפה בחולון מוקדם יותר העונה.

העובדה שרבר הצטרפה לקבוצה מנצחת, שסיימה את העונה הסדירה עם הפסד בודד בליגה ללא ספק סייעה ליציבות של רבר מבחינת מספרים, אך גם אצל האלופה הרומנית רבר עושה זאת כבורג מרכזי בקבוצה, בדיוק כפי שהייתה תחת שרביטו של רועי אייזנברג בחולון. רבר הפכה לקלעית השלישית בטיבה בקבוצה, ולפני שבוע האיכות של הישראלית בהתקפה בא לידי ביטוי במשחק שיא שבו קלעה 31 נק', אליהן הוסיפה 12 ריב' ו-4 אסיסטים, כל זה ב-24 דקות בלבד על הפרקט.

רבר עצמה מסרה לערוץ הספורט ש:"לקח לי בהתחלה קצת להבין את המערכת ואת הקבוצה, אבל ברגע שזה קרה, הביטחון שלי עלה, ואני מרגישה שאני לא נופלת מאף אחת בקבוצה". על אף שהחוזה של רבר הוא רק עד לסוף העונה, התכנון כרגע הוא להמשיך באירופה: "אני לא פוסלת שום דבר על הסף, אבל כרגע המטרה היא להמשיך באירופה, בין אם זה בקבוצה שאני משחקת בה או ובקבוצה אחרת. אני רואה את עצמי כשחקנית מספיק טובה לקבוצות יורוקאפ ומעלה".