פאפאלוקאס: כמובן שאני רוצה לשחק בגמר

הגארד שממעט לקבל דקות במכבי: "כל ספורטאי רוצה לשחק בגמר". אין החמרה במצב של סופו, צפוי להירשם

רועי גלדסטון  14.02.12 - 16:38
תחילת כתבה

במכבי תל אביב לא רגילים לחגוג אחרי ניצחונות בחצאי גמר, אבל בתום ה-70:91 על הפועל חולון היתה שמחה גדולה בחדר ההלבשה. הצהובים יודעים כי נשאר להם עוד משחק אחד על מנת להניף את גביע המדינה, אבל הדריכות הגבוהה שהיתה מול הקבוצה של דן שמיר גרמה לשחקנים ללכת הביתה עם חיוכים מאוזן לאוזן.

עוד לפני השגת הכרטיס לגמר, לא מעט רגעי חרדה עברו על הצהובים, כאשר סופוקליס שחורציאניטיס נתקל עם ברכו במורן רוט, ירד לפרקט כשהוא נאנק מכאבים ונאלץ לנטוש את המגרש. הבוקר עבר הסנטר בדיקה נוספת ובה התברר כי אין החמרה במצבו. בהמשך ערך היווני אימון מלא ועל פניו נראה כי הוא אכן יירשם לגמר זאת לאור העובדה שלבלאט אין סנטר טבעי מלבדו (שון ג'יימס פצוע). 

שני 'האסים' של דייויד בלאט לאחרונה, יוגב אוחיון וקית' לננפורד, ניפקו עוד ערב מצוין בשני צידי המגרש. אוחיון סיפק 9 נקודות, 7 אסיסטים ו-3 חטיפות, ואמר: "חשוב שכולנו באים עם אנרגיות טובות ונותנים מאמץ קבוצתי. רואים את זה על המגרש. אנחנו מחויבים ומאוד רוצים. אני שמח שבאנו והיינו אגרסיביים מההתחלה, חשוב להמשיך עם זה גם ביום חמישי בגמר".

"חולון קבוצה טובה מאוד", התייחס הגארד ליריבה. "שני המשחקים מולה בליגה היו משחקים צמודים שרק בסוף הצלחנו לברוח. אני שמח שנתנו את הטון מיד ועמדנו במשימות שהצבנו לעצמנו במשחק". אוחיון דיבר גם לקראת הגמר: "מכבי ראשל"צ קבוצה טובה מאוד, מאוד אתלטית ואגרסיבית, אבל אני סומך על הצוות המקצועי שיכין אותנו כמו שצריך ונגיע גם למשחק הזה מפוקסים". ומה היה לאוחיון לומר על התקופה הטובה בה הוא נמצא? "מה יש לי לדבר על עצמי? אין לי מה להגיד, אני מאוד שמח שהקבוצה מנצחת, אין אני. כל הכבוד לכולנו ונמשיך מפה הלאה".

לנגפורד שקלע 17 נקודות אליהן הוסיף 3 חטיפות ו-4 אסיסטים, אמר: "בחצי השני נכנסנו באמת למשחק וחזרנו לשיטת המשחק שלנו. אני אף פעם לא זכיתי בגביע וכשהגענו למשחק אתמול אני מודה ששמתי על עצמי הרבה מאוד לחץ כדי לנצח ולא להיות החוליה החלשה, ואני חושב שזה גרם לי לשחק בצורה לא כל כך משכנעת. לשמחתי הגיע החצי השני של המשחק, אז הרגשתי יותר נוח, הלחץ קצת ירד ואני שמח שניצחנו. מבטיח לתת יותר ביום חמישי מול ראשל"צ".

"יש לראשון לציון הרבה שחקנים מוכשרים, זה יהיה אתגר קשה עבורנו, אבל הדבר הטוב הוא שיש לנו יומיים להתכונן לקראת המשחק", הוסיף לנגפורד כשהגיע לצילומי האביב של נייקי ספורט והתייחס גם לפציעה של סופו: "הייתי מאוד לחוץ אחרי שסופו נפגע, אבל סופו בחור גדול וקשוח ואני באמת מקווה שהוא ישחק בחמישי ואם לא נתמודד עם הכלים שברשותנו".

מי שלא לקח חלק בחצי הגמר הוא תיאו פאפאלוקאס, ששוב נגרע מהסגל של דייויד בלאט. היווני הגיע אחר הצהריים לצילומי קולקציית האביב-קיץ של נייקי ספורט ביחד עם קית' לנגפורד וליאור אליהו, וסיפר על רצונו להיות שותף לגמר. "כמובן שאני רוצה לשחק בגמר, כל ספורטאי רוצה לשחק במשחקים כאלה. זה טבעי. מאוד מקווה שדייויד בלאט ייתן לי לשחק", אמר הגארד.

ליאור אליהו הוסיף: "עשינו משחק טוב מול חולון, אבל אנחנו כבר מתכוננים לחמישי. היה לנו משחק מאוד צמוד איתם בליגה, אבל הגמר הוא סיפור שונה. זה משחק אחד ואנחנו לוקחים את זה בחשבון. אלו 40 דקות מכריעות". על הפציעה של סופו: "לא ראיתי מה קרה. אחרי זה הסתובבתי וראיתי אותו נאנק מכאבים. החשיבות שלו גדולה ואין לו תחליף, בטח כששון ג'יימס פצוע. זה מטריד אותו ואותנו ואני מקווה שיתגבר על זה".