לנגפורד: נקווה שזה לא התואר האחרון העונה

גארד מכבי ת"א, שהצטיין בגמר הגביע: "הזכייה הזו מתוקה מאוד, במיוחד אחרי כל העבודה הקשה שלנו. זו אחת הסיבות בגללה רציתי להגיע לקבוצה הזו". בורשטיין: "הנפה ראשונה שלי, מרגש". הנדריקס: "זו עבודה קבוצתית"

אסף אקרמן ורועי גלדסטון  16.02.12 - 22:40
תחילת כתבה

לאור העונה העמוסה במיוחד שעוברת על המועדון, לא חסרו כאלה שהיו בטוחים שהתואר הראשון של עונת 2011/12 יחמוק למכבי תל אביב. הצהובים הגיעו הערב (חמישי) לגמר גביע המדינה והוכיחו לכולם שגם כשהם משחקים בארבעה מפעלים מקבילים, הם לא מוותרת על שום תואר. חניכיו של בלאט גברו על ראשל"צ של אפי בירנבוים 69:82, ובסוף הערב קיבלו מנשיא המדינה שמעון פרס את הגביע ה-39 של המועדון. 

כנראה שהדיבורים על הסנסציה שיכולה לחולל ראשון לציון הגיעו גם לאוזניים של שחקני מכבי תל אביב. הצהובים בוודאי שמעו, הפנימו ואז עלו על הפרקט בכדי לספק תשובות. במשחק בו הובילה מהרגע הראשון ועד הסיום, ניצחונה של מכבי לא הוטל בספק ולו לדקה אחת. אנשי המשק יצטרכו לפנות מקום נוסף בארון הגביעים, מאחר והמועדון זולל התארים הגדול ביותר במדינה עשה זאת שוב, ואסף לחיקו את גביע המדינה השלישי ברציפות שלו.

מי שבלט מעל כולם הוא קית' לנגפורד, שלהט במחצית הראשונה וסיים עם 23 נקודות. בעוד דרק שארפ נצפה על הספסל חנוט בחליפה, הקפטן שירש אותו, טל בורשטיין (12 נקודות הערב), התכבד בהנפת הבכורה שלו, וחלק את הכבוד עם ליאור אליהו. שניות ספורות לאחר סיום המשחק, נשלפו החולצות המסורתיות שהוכנו מבעוד מועד והחגיגות החלו.

מצטיין המשחק, לנגפורד, אמר בסיום: "זו אחת הסיבות שבגללן רציתי לבוא למכבי. בכל הגמרים האחרונים שהופעתי בהם יצאתי מאוכזב, ולכן הגעתי אגרסיבי במיוחד היום. זהו הגביע הראשון שלי ואני שמח מאוד. אני מאוד מקווה שזה לא התואר האחרון שנזכה בו העונה. אנחנו משתפרים משבוע לשבוע, והזכייה מתוקה מאוד אחרי העבודה הקשה שהשקענו. עכשיו נלך לחגוג".

"זהו התואר ראשון שלי באירופה וההרגשה טובה", הוסיף לנגפורד. "הרגשתי שאני במומנטום וידעתי שאשחק טוב. יש הרבה עליות ומורדות בעונה כזו, אבל התארים שווים את העבודה הקשה. אני שמח שמרוצים ממני ומכבדים אותי. הרעב לתארים? זו חוויה חדשה עבורי וזו הזדמנות טובה לעשות עוד צעדים אל עבר תארים נוספים. להמשיך במכבי לשנים נוספות? זה יהיה נהדר, אבל רק כשיגיע הזמן נשב ונדבר על זה". 

הקפטן טל בורשטיין הוסיף: "זו זכייה מיוחדת, כי זו הפעם הראשונה בשבילי כקפטן. גם נשיא המדינה היה פה וזה היה מרגש. כל גביע הוא מיוחד וכל תואר הוא כיף גדול. אנחנו עובדים על זה מאוד קשה ותמיד שמחים לנצח ולזכות בתארים. זה מה שנותן לנו אנרגיה להמשך".

גם ריצ'ארד הנדריקס רמז שהתיאבון של הצהובים רק התעורר: "הזענו בשביל זה ויש לנו כבוד לראשל"צ אבל באנו לכאן במטרה לזכות. אנחנו תמיד משחקים עם הלב. לנגפורד נתן הצגה והיה מעולה וכמובן שהוא מאוד עוזר לנו, אבל זו עבודה של כל הקבוצה. זכינו וזה העיקר, וזאת לא הזכייה האחרונה שלנו העונה".

דווין סמית' סיכם: "כולנו היינו בפוקוס הערב והצגנו משחק ברמה טובה. גביע המדינה היה חלק המטרות שלנו העונה ואני שמח שעמדנו בזה. אנחנו משחקים מדי שבוע נגד קבוצות טובות וזה יתן לנו עוד ביטחון להמשך".