בלאט אחרי הזכיה בגביע: "זה הייעוד שלנו"

מאמן מכבי הוסיף: "לנגפורד הוא מהטובים ביבשת, לא מפרגנים לו. שיתפתי את סופו נגד רצון ההנהלה? שקר''

רועי גלדסטון ואסף אקרמן  16.02.12 - 22:40

תחילת כתבה

מכבי תל אביב שמעה בימים האחרונים דיבורים על כך שהיא קבוצה פגיעה בניגוד לעונה שעברה ועל כך שמכבי ראשון לציון מסוגלת לעשות היסטוריה על חשבונה. שמעה, והגיבה בצורה חדה וברורה על הפרקט. סגנית אלופת אירופה הגיעה מפוקסת מאוד להיכל נוקיה, לא איפשרה ליריבתה להוליך ולו פעם אחת לאורך כל המשחק, ובסיום אספה גביע מספר 39 עם 69:82 קליל ביותר.

הצהובים פתחו את המשחק בסערה עם 0:7, ומשם לא הביטו לאחור. גם כשהיה נראה שראשון לציון חוזרת, תמיד היה שחקן בצהוב שירגיע את העניינים עבור האלופה הנצחית. מי שחתום על התואר הזה יותר מכולם הוא קית' לנגפורד, שירה 23 נקודות ולא הותיר סיכוי לחבורה של אפי בירנבוים מהרגע הראשון.

דייויד בלאט, שאסף גביע שני ברציפות כמאמן ראשי, היה נרגש בסיום. "זו עונה מאוד מורכבת וקורים בה הרבה מאוד דברים, ובכל זאת באנו לשחק כדורסל טוב, מהנה ואטרקטיבי", אמר המאמן. "זה מאוד חשוב לאוהדים. הייעוד שלנו הוא לקחת תארים ואני חושב שעד עכשיו בעונה הלא שגרתית הזאת אנחנו עושים את זה על הצד הטוב ביותר".

מאמן מכבי פירגן בענק לכוכב הערב: "לנגפורד היה מצוין, הוא אחד הגארדים הטובים באירופה, אבל משום מה לא מפרגנים לו בארץ, לא כשחקן ולא כאדם". אחר כך סיפר עבור מי בעיקר התאמצה הקבוצה: "רצינו לעשות את זה עבור אלו שעוד לא זכו בגביע. איזה גביע הכי מתוק? תמיד האחרון".

צפו בחגיגות ובתגובות בסיום--->

אחרי הדברים האלה, התפנה בלאט לסגור גם קצת חשבונות. "סיפרו בתקשורת שאני שיתפתי את סופו נגד רצון ההנהלה. זה מטריף אותי כי אלו שקרים. זה לא היה ולא נברא. הוא משחק עם כאבים, כמו שחקנים אחרים, וכך יהיה עד סוף העונה".

לסיכום, מאמן סגנית אלופת אירופה גילה פאסון ופירגן למפסידה. "אני מצדיע לאפי וראשל"צ על מה שהם עושים. היה כיף להשתתף ולי באופן אישי היה הכבוד לאמן נגד אחד המאמנים האהובים והטובים ביותר בישראל. שאפו גם לקהל של ראשון. הם מסמלים משהו מיוחד ורואים שיש שם בנייה".