הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי תל אביב מול חיפה בגמר הגביע. בלאט: "יהיה לנו קשה"

שתי הקבוצות הטובות בישראל ייפגשו ביום חמישי לקרב ראש בראש על התואר. האלופה הזיעה ב-80:85 קשה ודרמטי על אשדוד, החיפאים דרסו את הפועל י-ם עם 61:80 גדול. אז ניצחון ירוק בנוקיה ייחשב בכלל לסנסציה? התקצירים בפנים

רועי גלדסטון  06.02.13 - 00:15

הכל מוכן לגמר הגביע ביום חמישי. גרינברג מול בלאט, אוחיון נגד מקל ובקיצור שתי הקבוצות הטובות כיום בארץ בקרב ראש בראש על הגביע הקדוש. לא יכולנו לבקש יותר מזה.

במשחק הראשון של חצי הגמר, הצהובים פגשו את מכבי אשדוד וכבר הובילו ב-19 נקודות, אך בסופו של דבר הזיעו וניצחו רק 80:85 לאחר שהדפו בקושי ניסיון קאמבק של הדרומיים העיקשים במחצית השניה.

לאחר מכן הגיע המשחק המרכזי כשירושלים וחיפה נפגשו ושם היתה רק מנצחת אחת - מכבי חיפה. הירוקים התעללו בשרון דרוקר ושחקניו עם 61:80 כשהירושלמים לא מצליחים לקבל משחק טוב מרוב שחקני המפתח שלהם.

"ננסה את הכי טוב שלנו מול מכבי", אמר גרינברג לאחר הניצחון הגדול, "דייויד אחד המאמנים הכי טובים בעולם. מצער מבחינתם על הפציעה של ליאור אבל יש להם מספיק כח בסגל. אני לא אשן ביומיים הקרובים זה בטוח. אני חושב שהחבר'ה שלנו משחקים טוב ועובדים קשים וכמאמן אי אפשר לבקש יותר מזה".

"כל הכבוד לגרינברג ומכבי חיפה שהגיעו לגמר", אמר בלאט, "הם ניצחו שתי קבוצות מצוינות, בני הרצליה והפועל ירושלים. שהרבה אנשים חשבו שחיפה לא תעבור את ירושלים. הם שיחקו טוב מאוד ויהיה לנו משחק קשה מאוד בחמישי".

"כמובן שהיה קשה בחצי השני", הודה מאמן מכבי ת"א, "השתלטנו על המשחק מוקדם ושיחקנו בצורה שוטפת וטובה. איבדנו את ההזדמנות לגמור את המשחק מוקדם והיו לכך כמה סיבות שלא אכנס אליהם. אשדוד עשו עבודה מצוינת ולקחו את המשחק לידיים שלהם בדרך ששיחקו ובדברים שעשו, אבל כהרגלנו הראינו אופי בחצי השני, יותר חוכמה מיכולת. זאת קבוצה עיקשת ורעבה וגם כשלא טובים לא מוותרים וזה מה שעשינו היום. הישראלי הכי טוב שלנו לא שיחק, וטוב שסילבן לנדסברג נתן משחק מצוין".

בלאט התייחס לנוכחות הדלילה של הקהל שהגיע לצפות במשחק בהיכל נוקיה: "היתה לאוהדי מכבי שאין להם מנוי הזדמנות להגיע, וחבל, אבל בגלל השעה המוקדמת לאנשים קשה לבוא ולהגיע למרכז תל אביב. אם זה היה תלוי בי, הייתי עושה את המשחקים ב-19:00 וב-21:30 אבל זה לא תלוי בי וכנראה היתה מחוייבות לשידורי טלויזיה. השחקנים מאוד אוהבים וצריכים את תמיכת הקהל וחבל שלא היתה תמיכה כמו שיש במשחקי היורוליג".

אז כן, בהתחלה זה נראה היה כמו עוד טיול קליל של האלופה הנצחית בישראל, אלא שקור הרוח של מכבי בסיום היה זה שהכריע והטה את הכף. "ההפרש היה גדול אבל אז אשדוד עברו לאזורית, כדורים שלנו לא נכנסו וההפרש ירד", אמר גיא גודס בסיום. "כיאה לגביע, זה היה משחק מאוד צמוד ומותח".

עוזר המאמן מנה את הסיבות לקיזוז הפער בסיום: "שיחקנו עם הרכבים שאנחנו לא רגילים אליהם אבל אני שמח שהחבר'ה נתנו יותר ועשו את המהלכים הנכונים לנצח את המשחק. עלינו, זה מה שחשוב, אבל  יש לנו הרבה חומר למחשבה. הגמר יהיה חזק מאוד בכל מקרה".

גם סילבן לנדסברג הסביר בסיום את רכבת ההרים עליה מכבי נסעה בנוקיה. "זה היה משחק קשה, הם שיחקו טוב", סיפר המתאזרח. "הם היו קרובים אבל אנחנו עשינו עבודה טובה והכנסנו את הזריקות החשובות. לא הייתי מופתע מזה שהיה צמוד, זה היה קשה כל הזמן".