כוח צביקה: צפו בראשל"צ ושרף עולים לחצי עם 77:84 על גלבוע

המאמן הוותיק החל את הקאמבק שלו לקווים עם ניצחון ברבע על שרון דרוקר. בראיין הופקינס להט עם 35 נקודות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.13 - 22:30
תחילת כתבה

כנראה שמקומו של צביקה שרף הוא על הקווים ולא במלחמות אינסופיות באיגוד הכדורסל. מאמן הנבחרת לשעבר הוכיח שכוחו עדיין במותניו. שרף רשם ניצחון גדול בבכורה שלו, כשניצח 77:84 את גלבוע/גליל והעפיל לרבע גמר גביע המדינה. והפרחים? לבראיין הופקינס שצלף 35 נקודות.

הנהלת הכתומים הפתיעו בתחילת השבוע. דווקא אחרי שמתן חרוש העלה את ראשון לרבע גמר הגביע עם ניצחון על הפועל עפולה, המאמן פוטר מתפקידו ובמקומו הונחת לא אחר מאשר שרף. צביקה שרף החליף בתחילת השבוע את מתן חרוש, למרות שזה העלה דווקא את הכתומים לרבע עם ניצחון על הפועל עפולה. המאמן הוותיק, שב לעיר היין לאחר שהקדנציה הקודמת הסתיימה בטונים צורמים ב-1990. התיקון ההיסטורי האפשרי החל עם כרטיס יקר לחצי גמר הגביע.

מהלך המשחק

חילופי המאמנים לא העירו מיידית את ראשל"צ, לפחות לא בפתיחה, ונדרשו 4 וחצי דקות עד שדווין ווייט קלע עבור המארחים את סל השדה הראשון שלהם במשחק ואת הראשון שלו בקבוצה. גלבוע עלתה ל-3:11, אך שלשה של עמית בן דוד העירה את הכתומים, שעד לסוף הרבע צימקו ל-21:19. קליעה של בראיין הופקינס מעבר לקשת נתנה לראשון יתרון בכורה, 21:22. הכתומים המשיכו להראות שיפור כאשר טזמין מיצ'ל מעלה את מאזנו ל-10 נקודות, וג'יימס תומאס קובע 32:42 בהפסקה.

ראשל"צ פתחה את המחצית השנייה כמו שסיימה את הראשונה, ושלשה של שון דאוסן הגדילה ל-32:48. המומנטום המשיך לעמוד לצידה של המארחת, ובמיוחד של הופקינס שצלף בלי סוף מכל טווח, ובסוף הרבע השלישי זה 45:62. את הרבע האחרון פתחה גלבוע עם ריצת 0:7, שהדאיגה את שרף והמאמן הזעיק פסק זמן. התגובה הייתה המשך למפגן הקליעה של הופקינס, שרשם 35 נקודות מתוכן 7 בשלשות.