קטטת הדר יוסף: הפועל ת"א זוכתה, קנס לחולון

האדומים יצאו בזול מחמת הספק, חולוניה תשלם 20 אלף ש"ח בשל האלימות. חידוש בגביע: מוטי דניאל ושמעון אמסלם יופיעו על המסכים בהפסקות כפרשנים. 65 שוטרים ישמרו על הסדר

רועי גלדסטון  30.01.14 - 20:49
בהפועל תל אביב יצאו בזול (אלן שיבר)
בהפועל תל אביב יצאו בזול (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הקטטה שהתרחשה בהדר יוסף, לפני כשבוע וחצי, הגיעה הערב (חמישי) אל כותלי בית הדין. כזכור, אוהדי הפועל תל אביב והפועל חולון התפרעו ולכן שתי הקבוצות עמדו לדין על סעיפים של התפרעות אוהדים והתנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדים. אלא שרק אחת נענשה.

על סמך צילומי הטלוויזיה, חולוניה הורשעה בזריקת חפצים שגרמו לפגיעה בשוטר (שנפצע קל בשל כך) ונקנסה ב-40,000 שקלים מהם 20,000 בפועל. הפועל, מנגד, דווקא זוכתה מחמת הספק. בחולון, בכל מקרה, מתכוונים להגיש ערעור על גזר הדין.

אבטחה מוגברת בגביע

65 שוטרים ו-318 סדרנים יהיו אמונים לשמור על הסדר במשחקי חצי גמר הגביע ביום שני הקרוב. כזכור, מכבי ראשון לציון תפגוש את מכבי ת"א והפועל ת"א תשחק נגד הפועל אילת ב-3 בפברואר.

בשנה שעברה היו 45 שוטרים, אבל במשטרה לא לוקחים סיכונים ובנוסף הדגישו כי מומלץ להקדים את ההגעה להיכל נוקיה כדי להימנע מעומס בכניסות. "במסגרת השמירה על בטחון האזרחים ורכושם המשטרה תהיה פרוסה בכוחות גלויים ובכוחות סמויים באזור חניוני הרכבים כדי למנוע פריצות וגניבות רכבים", נכתב בהודעת המשטרה.

דניאל ואמסלם יפרשנו את המשחק לקהל בנוקיה

בפעם הראשונה, לא רק צופי הטלוויזיה יזכו לפרשנות במשחקי גביע המדינה, אלא גם הצופים בהיכל נוקיה. האוהדים שיגיעו למשחקי חצי הגמר וגם למשחק הגמר ביום חמישי, יזכו לפרשנות משני שחקני הנבחרת לשעבר - מוטי דניאל ושמעון אמסלם. בתחילת המשחקים, בחלק מפסקי הזמן ובהפסקות שבין הרבעים, יופיעו על המסכים בהיכל שני שחקני העבר, יחד עם עומר בנוביץ' המנחה, ויפרשנו את המשחקים.

ביום ראשון תתקיים מסיבת העיתונאים לקראת המשחקים בהשתתפות נציגי הקבוצות. מאילת יגיעו עודד קטש ואפיק נסים, מהפועל ת"א ארז אדלשטיין ויונתן שולדברנד, ממכבי ראשל"צ צביקה שרף ושון דאוסן וממכבי ת"א אלה יהיו דייויד בלאט ויוגב אוחיון. אליהם יצטרפו יו"ר איגוד הכדורסל דני חלוץ ומנכ"ל הטוטו-ווינר איציק לארי.
 
במשחק הגמר יערוך האיגוד מחווה לנשיא המדינה מר שמעון פרס, שלו יהיה זה גמר הגביע האחרון. הנשיא יקבל את הגופייה מספר 1 של נבחרת ישראל ממספר קפטנים מהעבר הלא רחוק של הנבחרת.