פניני: "רוצים להניף עוד גביע, אחרת יזכרו לנו את זה לתמיד"

מכבי ת"א הבטיחה את מקומה בגמר הגביע מול אילת. מבחינת הפורוורד אין אופציה אחרת מלבד ניצחון: "בשביל הדבר הזה אנחנו כאן". בלאט: "אין אצלנו עייפות, רק שזה לא ייכנס לראש של השחקנים שלי". סמית': "הגמר לא יהיה קל"

רועי גלדסטון  03.02.14 - 22:35
תחילת כתבה

מכבי תל אביב נמצאת במרחק ניצחון בודד מעוד תואר לארון העמוס לעייפה שלה. הצהובים הביסו הערב (שני) 83:99 את מכבי ראשון לציון של צביקה שרף, והעפילה בפעם החמישית ברציפות וה-46 בסה"כ לגמר גביע המדינה. האם החבורה של דייויד בלאט תעמוד בציפיות הרגילות ותניף עוד גביע מול הפועל אילת?

"זה לא היה משחק קל וגם הגמר לא יהיה פשוט", אמר דייויד בלאט בסיום המשחק, "שחקני אילת נתנו הצגה גדולה היום. הם יתנו לנו פייט חזק מאוד ביום חמישי. עד עכשיו חשבנו רק על ראשל"צ ורק עכשיו יש לנו זמן לעכל שאילת היא היריבה שלנו. נצטרך ללמוד את הניצחון המדהים שלה הערב".

מאמן מכבי דחה על הסף דיבורים על עומס: "אין אצלנו עייפות, אל תכניסו את זה לראש של השחקנים. אנחנו מקצוענים ויודעים מה מצפים מאיתנו. אנחנו צריכים לנצח קבוצות טובות כדי להשיג מה שאנחנו רוצים, לא חושבים בכלל על עייפות".

"אנחנו צריכים להשלים את המשימה בחמישי", טען גיא פניני, שסיים עם 13 נקודות, "המשימה היא זכיה בגביע. ראשל"צ היקשתה עלינו במשך שלושה רבעים, אבל בסוף הניסיון שלנו הוא זה שעשה את ההבדל במשחק. אם מסתכלים על התוצאה, זה נראה כאילו היה קל וזה ממש לא נכון. היו לנו חיים קשים".

כזכור, הפורוורד חזר לשמש כקפטן של מכבי ת"א בעקבות הפציעה של שון ג'יימס, לאחר שהתפקיד נלקח ממנו זכר לדברי הנאצה שלו נגד יונתן שולדברנד בדרבי בשנה שעברה. פניני נשאל אם הוא זה שיניף את הגביע בתור הקפטן במידה שהצהובים ינצחו בחמישי, והשיב: "אין לי מה להגיד. אם אני קפטן, אז אני ראוי לתפקיד הזה. להניף או לא, זה לא האישיו. המטרה היא לרשום את עצמנו על עוד גביע. בשביל זה אנחנו משחקים. אנחנו לא רוצים להפסיד, כי את זה זוכרים כל החיים".

"במשחק אחד הכל יכול לקרות", סיכם דווין סמית', "הלילה ראשל"צ שיחקה טוב במחצית הראשונה, במחצית השניה הבנו איפה אנחנו נמצאים והתעלינו קצת. מול אילת לא יהיה גמר קל, היא קבוצה אתלטית וחזקה. יש להם מאמן טוב. אני חושב שיהיה משחק קשה ואנחנו חייבים להתכונן טוב אליהם. הם נראו טוב בחצי. הם רוצים לנצח בדיוק כמונו, נצטרך להיות מוכנים".