גייטס: אנסה לעצור את סופו קצת, הוא הכי גדול

סנטר אילת לקראת גמר הגביע (20:50): "להיות אנדרדוג נותן מוטיבציה"

זיו אברג'יל  06.02.14 - 09:04
תחילת כתבה

היסטוריה, הישג, הופעה מרגשת. כל צורה בה תבחרו לתאר את ההגעה של הפועל אילת לגמר גביע המדינה בכדורסל תהיה מוצדקת לחלוטין. ועדיין, מעבר לצמרמורת החיובית, הבחורים של עודד קטש יצטרכו לשחק כדורסל בהיכל נוקיה (20:50, שידור ישיר בערוץ הראשון).

"אני חושב שהמשחק יהיה טוב", קיווה סנטר אילת יינסי גייטס. "אני לא חושב על היכולת שהייתה לי במפגש הקודם מול מכבי, כי כל משחק הוא שונה. יש לנו תכניות משחק חדשות וגם להם. ננסה ליישם את מה שהמאמן ביקש".

סנטר אילת קלע 19 נקודות בחצי הגמר מול הפועל תל אביב ובליגה מחזיק בממוצעים של 11.9 נק', 5.6 ריבאונדים ו-1.3 חסימות לערב. "אני וסופו שני בחורים גדולים ויהיה מאבק פיזי בצבע, אנסה להיות מוכן ולעצור אותו קצת", הוסיף גייטס. "כבר שיחקתי נגד שחקנים גדולים יותר ממני, אבל הוא הכי גדול. בפעם שעברה הצלחנו לשמור אותו כקבוצה וכך יהיה גם הפעם".

"הוכחנו לעצמנו שכאשר אנחנו מרוכזים בהגנה לכל אורך המשחק ולא רק בחלקו, אנחנו יכולים לעצור קבוצות ולמנוע מהן לקלוע בקלות", המשיך הסנטר, שבהפסד הליגה למכבי (83:79) סיפק 21 נק', 6 ריב' ו-2 חסימות. "אני אוהב להיות אנדרדוג, זה קרה לי הרבה פעמים בקריירה. זה נותן מוטיבציה מיוחדת לשחק ולהוכיח לאנשים שיש לך סיכוי לנצח. להיות אנדרדוג זה מצוין".

גייטס גם מחכה לאוהדים מהדרום: "אני לא יודע אם מכבי פייבוריטית, יש 2,500 אוהדים שיתמכו בנו וזה יהיה נפלא. הם נוסעים מאילת כדי לתמוך בנו וזה מצוין. מול הפועל ת"א האולם כולו היה אדום. לדעתי האווירה תהיה מאוזנת. לא חשבתי בכלל איך אחגוג, אני תחילה רוצה לנצח כדי שתהיה לי סיבה לשמוח".